DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Rusza Jarociński Tydzień Rowelovy. To największe święto rowerowe w regionie

Rozkręca się sezon rowerowy, a pędu dodają mu inicjatywy zaplanowane przez Stowarzyszenie RoweLove Jarocin. Wkrótce rozpocznie się Jarociński Tydzień Rowerowy nazwany przez organizatorów największym świętem rowerowym w regionie.

materiały organizatora

Rajd Zabytkowych i Nietypowych Rowerów

Zacznie się dziać niemal równo za tydzień – w kolejną niedzielę, a więc 28 maja. Na początek coś, czego jeszcze w Jarocinie nie było, a w niektórych miastach cieszy się rosnącą popularnością. To Rajd Zabytkowych i Nietypowych Rowerów. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie właśnie takiego jednośladu.

„Do wygrania jest nawet 1000 złotych za najlepszy rower! Dodatkowo, w pakiecie startowym (15 zł wpisowe od ROWERU – a przecież można zgłosić więcej niż jeden rower!) uczestnicy otrzymają zestaw kieszonkowych narzędzi rowerowych, przekąskę, wodę, a wszystko to w worku żeglarskim. A to jeszcze nie wszystko! Na finale czeka nas pyszna wyżerka oraz pokaz zabytkowych samochodów i obóz wojsk wielkopolskich” – zachęcają organizatorzy.

Przejażdżki i zwiedzanie

materiały organizatora

Jarocin w ostatnich latach był rozkopany i w wielu miejscach nieprzejezdny. Przebudowa Śródmieścia wystawiła nerwy mieszkańców na poważną próbę, a logistyka po centrum stała się nie lada wyzwaniem. Nawet sprawni kierowcy musieli się poważnie zastanawiać nad tym, którą trasą jechać, żeby dotrzeć do celu bez kluczenia po niewyłączonych jeszcze ulicach.

Zakończenie prac odsłoniło przed mieszkańcami zupełnie nowe możliwości także dla rowerów. Powstało wiele kilometrów ścieżek i kontrapasów, które mają usprawnić przemieszczanie się właśnie rowerami. Istnieje więc prawdopodobieństwo tego, że więcej osób zdecyduje się na korzystanie z jednośladów. Chęć korzystania z tego typu pojazdów powinna wiązać się jednak z posiadaniem odpowiedniej wiedzy i umiejętności. I właśnie temu będą poświęcone przejażdżki zaplanowane od 29 maja do 2 czerwca.

Po Rajdzie Zabytkowych i Nietypowych Rowerów Stowarzyszenie RoweLove zaprasza na „Rowelowe przejażdżki”. „Startujemy codziennie o godzinie 18:00 sprzed Pałacu Radolińskich, a uczestnicy, którzy odwiedzą najwięcej miejsc, otrzymają wyjątkową pamiątkę, którą będą mogli pochwalić się wszystkim. Wstęp jest darmowy, ale zapisy obowiązują poprzez nasz portal. Nie przegapcie okazji, żeby dołączyć do tej rowerowej przygody” – podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia. Zapisywać można się pod tym linkiem.

Harmonogram wydarzeń:

 • 29 maja – Komenda Powiatowa Policji – przepisy i znakowanie rowerów (pierwszych 10 osób, które zgłosi się na ten wyjazd),
 • 30 maja – OSP Mieszków – nauka pierwszej pomocy dedykowana rowerzystom,
 • 31 maja – U Doktora z rowerem – Wizyta u Doktora Szprychy i lekcja naprawy typowych usterek które występują na wypadach rowerowych,
 • 1 czerwca – Technika jazdy – zabierzemy Was na jedną z górek, gdzie dowiedzie się o prawidłowej technice jazdy pod górkę, jazdy na długie dystanse i pakowaniu roweru na wyjazd,
 • 2 czerwca – Poznaj podróżnika – zrewitalizowany park Szubianki i rozmowa o podróżach rowerowych po świecie.

Jarocińskie Forum Rowerowe

Kamienica Kultury na Rynku ugości w sobotę, 2 czerwca o 15.00 fanów dwóch kółek podczas Jarocińskiego Forum Rowerowego. To inicjatywa poświęcona pasji, jaką odnaleźli w sobie rowerzyści. Wstęp jest darmowy, ale obowiązują zapisy. W wydarzeniu może wziąć udział do 60 osób.

Oto harmonogram:

 • 15:00 – 15:30 RoweLOVE o sobie,
 • 15:30 – 15:35 Leszek Sibilski,
 • 15:35 – 16:30 Projekt “Jarociński Rower”,
 • 16:30 – 16:45 przerwa,
 • 16:45 – 17:15 Gość niespodzianka,
 • 17:15 – 17:45 Maciej Dziekański,
 • 17:45 – 18:15 Q&A, czyli pytania od widzów do gości.

Zakręcony Rajd Rowerowy

Ostatnim wydarzeniem z cyklu będzie czerwcowy 8. Zakręcony Rajd Rowerowy. To sprawdzona impreza, której pierwsza edycja odbyła się kilka lat temu. Od początku zyskała sympatię mieszkańców gromadząc setki uczestników.

Najbliższa edycja została zaplanowana na niedzielę, 4 czerwca. Zła wiadomość dla chętnych jest taka, że wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane i nie można się zapisać.

Co tak przyciągnęło rowerzystów? „Przejedziemy aż 31 km, zatrzymując się w Ludwinowie, Łuszczanowie i Wilkowyji, gdzie również czekają na nas niesamowite atrakcje. A na końcu… cóż, zostawiamy to jako niespodziankę” – mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia RoweLove.

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz