Rusza IX edycja OBO. Można już składać wnioski

0
Fot. UMOstrów
Od początku lutego można już składać wnioski do IX edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd czeka na pomysły mieszkańców dotyczące zrealizowania inwestycji na terenie miasta. Wnioski można składać do końca marca. W następnych miesiącach odbędzie się ich weryfikacja. Pula pieniędzy przeznaczonych na OBO wynosi milion złotych.

Autorskie projekty można składać w czterech kategoriach: zadania ogólnomiejskie duże, małe, rewitalizacyjne i edukacyjne. Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców naszego miasta. Każdego roku ostrowianie wykazują się ogromną pomysłowością i tworzą projekty, które pozwalają zmieniać nasze miasto, wzmacniać rodzinne więzy, a także budować relacje sąsiedzkie. Tym razem mamy aż dwa miesiące na składanie autorskich projektów – mówi Beata Kilmek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wnioski można składać do końca marca. W kolejnych miesiącach będą mieć miejsce następne etapy. A tak przedstawia się harmonogram:

1 lutego – 31 marca 2023 r. – nabór wniosków

1 kwietnia – 30 czerwca 2023 r. – ocena merytoryczna złożonych wniosków

1 lipca – 11 września 2023 r. – procedura odwoławcza

do 24 września 2023 r. – losowanie numerów zadań

1 – 31 października 2023 r. – głosowanie na zadania

1 – 26 listopada 2023 r. – ustalenie wyników

do 31 grudnia 2023 r. – ogłoszenie wyników

Pula pieniędzy przeznaczona na zwycięskie zadania OBO to milion złotych. Zobacz, jakie pomysły mieszkańców zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji!

CZYTAJ: Znamy zwycięzców Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 [ZDJĘCIA]

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick