Rozgrywki piłkarskie zawieszone! WZPN reaguje na koronawirusa

0
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zawiesił do 23 marca rozgrywki IV ligi oraz niższych w tym rozgrywek młodzieżowych. Decyzja jest podyktowana obecnością koronawirusa w Polsce.

Coraz większe zagrożenie epidemiologiczne związane z obecnością koronawirusa w Polsce skłoniło władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej do zawieszenia rozgrywek do 23 marca. „Wstrzymanie rywalizacji dotyczy wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Związek na szczeblu wojewódzkim tj. IV ligi, klas niższych i wszystkich klas młodzieżowych. Odwołane zostają również związkowy turniej Skrzatów zaplanowany na 14 marca w Czempiniu, a także wszystkie konsultacje i zgrupowanie kadr wojewódzkich i powiatowych” – czytamy w komunikacie WZPN-u.

XXIII Memoriał Rifa Saitgariejewa odwołany!

Na razie nie wiadomo kiedy odbędą się zaplanowane na ten tydzień spotkania organizacyjne z klubami w Pile i Lesznie.

Wielkopolski ZPN wskazuje, że choć organizatorami meczów są kluby-gospodarze, to jako organ rozgrywek, władze związku „poczuli się szczególnie zobowiązani do podjęcia działań ograniczających ryzyko zachorowań”. „Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie uważnie monitorowana w kolejnych dniach, a o dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco” – czytamy dalej.

Mecze Energa Basket Ligi bez udziału publiczności!

Na razie nie wiadomo, co dalej z rozgrywkami III-ligowymi. Kluby poinformowały, że Polski Związek Piłki Nożnej ma podjąć decyzję w tej sprawie w najbliższy czwartek 12 marca podczas nadzwyczajnego posiedzenia.

Jeśli decyzja WZPN-u o zawieszeniu rozgrywek nie zostanie przedłużona, mecze 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, które zaplanowano na 25 marca, odbędą się zgodnie z terminem. Sytuacja jest jednak rozwojowa. O kolejnych decyzjach związku będziemy informować na bieżąco.

Cross Ostrzeszowski i targi odwołane. Powód: koronawirus

Pary 1/8 Totolotek Pucharu Polski

KS Opatówek – Polonia Środa Wielkopolska
SKP Słupca – KKS Kalisz
Iskra Szydłowo – KP Centra Ostrów Wielkopolski
GKS Grębanin – Nielba Wągrowiec
Kotwica Kórnik – Mieszko Gniezno
Winogrady Poznań – Polonia Leszno
Stella Luboń – Sokół Kleczew
Ostrovia 1909 – Victoria Ostrzeszów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick