Rozgrywki częściowo wstrzymane. Nie wszystkie ligi wiedzą jeszcze, na czym stoją

0
Pandemia koronawirusa po raz drugi zniwelowała plany zespołów występujących na niższych szczeblach rozgrywek. Wzrost liczby zakażeń i dane o przekroczeniu granicy 30 tys. chorych dziennie spowodowały, że rząd zapowiedział kolejne obostrzenia. Mogą one dotknąć rozgrywki sportowe w szerszym zakresie, niż w ostatni weekend.

W miniony piątek Wielkopolski Związek Piłki Nożnej poinformował, że “został zmuszony do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich od RED BOX V ligi w dół do 9 kwietnia”. Dlatego też nie została rozegrana ostatnia kolejka zaplanowana na miniony weekend (20 marca).

“Odwołane zostają spotkania RED BOX V ligi, RED BOX Klasy Okręgowej, PROTON Klasy A oraz PROTON Klasy B. W przypadku PROEKO IV ligi od wczoraj prowadzone są z klubami konsultacje dotyczące możliwości kontynuacji rozgrywek” – czytamy w komunikacie wydanym 19 marca. Ostatecznie rywalizacja na tym szczeblu została dopuszczona, ale pojawił się właśnie kolejny znak zapytania.

Czy IV-ligowe kluby będą mogły wybiec na boiska w najbliższy weekend? Podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego nie padła konkretna informacja w tej sprawie. Wątpliwości mają też związki. Wielkopolski ZPN nie wie na razie, na czym stoi. Kilkadziesiąt minut po zakończeniu briefingu rządzących przedstawiciele WZPN-u wydali krótki komunikat.

“Zapowiedź kolejnego zaostrzenia restrykcji powoduje konieczność oczekiwania na dokładne zapisy rozporządzenia. Pod znakiem zapytania stoją weekendowe mecze w kontynuowanych rozgrywkach (PROEKO IV liga, rozgrywki młodzieżowe). Dalsze informacje będziemy przekazywać niezwłocznie po publikacji nowej wersji rozporządzenia” – czytamy w informacji przekazanej przez związek.

Jak dowiedział się portal wlkp24.info, rozgrywki na wyższych szczeblach (od III ligi w górę) będą kontynuowane.

Będziemy wracać do tematu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick