Rozbudować ulicę Krańcową czy nie? Jakie problemy zauważają mieszkańcy?

5
Ulica Krańcowa w Ostrowie Wielkopolskim jest ostatnio obiektem zainteresowania radnego Wojciecha Matuszczaka, który walczy o to, by jej drugi odcinek również został pokryty asfaltem i połączył dwa osiedla. Czy jest szansa, aby ten projekt został zrealizowany?

Droga stała się kością niezgody po tym, jak większość radnych zdecydowało, że kładzenie asfaltu na drugim odcinku ulicy Krańcowej nie jest w tej chwili priorytetem. Za wygraną nie daje jednak Wojciech Matuszczak, który uważa, że byłaby to bardzo pożądana inwestycja. – Ta ulica łączy osiedle Odolanowskie z osiedlami Zębcowskimi. Niestety, wielu radnych nie podzieliło mojego poglądu i wniosek nie przeszedł. Część mieszkańców zachodnich terenów miasta dojeżdżających ulicami Odolanowską i Chłapowskiego do Zębcowa, mogłoby nie jechać do końca wąskimi uliczkami, tylko mogłoby skręcić w ulicę Krańcową i do Zębcowa się dostać. Myślę, że odciążyłoby to główne trakty w mieście – wyjaśnia radny Matuszczak.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– Propozycja rozbudowy ulicy Krańcowej została przygotowania nie tylko ze względu na obsługę terenów przylegających do pasa drogowego, ale ważniejszą funkcję, jaką mogłaby pełnić jest to, że łączy osiedle Zębców z ul. Długą. W tej chwili mamy bardzo duże obciążenie ulicy Zębcowskiej w związku z bardzo bujnym budownictwem mieszkaniowym w tym rejonie i ta droga mogłaby stanowić alternatywne połączenie Zębcowa z ulicą Długą – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Choć na razie nie ma szans na dalszą rozbudowę drugiego odcinka ulicy Krańcowej, ale część mieszkańców popiera pomysł radnego. Nie wszyscy są jednak do niego pozytywnie nastawieni. Co mówią mieszkańcy i, jakie problemy zauważają? Zobaczcie w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Nie widzę swojego wcześniejszego komentarza dlatego ponownie proszę o wyjaśnienie znaczenia sformułowania „bardzo bujne budownictwo mieszkaniowe”.

  2. Pewnie w większości to mieszkańcy tej ulicy jada tak szybko i zamiast zwrócić uwagę sąsiadowi żeby wolniej jeździł to lepiej postawić spowalniacze. Rok czy dwa lata temu mieszkańcy ul.Jagodowej tez chcieli spowalniaczy bo samochody szybko jeżdżą, proszę zobaczyć co to za arteria komunikacyjna jest to ślepa uliczka o długości 200m i pewnie z 30 domów wiec kto tam tak pędził tymi samochodami. Druga sprawa to nie robic bo inni zaczna sobie tedy jezdzic ale mieszkancy tej ulicy tez korzystaja z ul.Dlugiej Zebcowskiej czy Odolanowskiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick