Rower miejski wraca od poniedziałku. Będą zmiany!

0
Ostrowski Rower Miejski
1 marca startuje kolejny sezon Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy Ostrowa znów będą mogli korzystać z dwukołowego środka transportu, ale muszą przygotować się na zmiany. Cztery bezpłatne godziny zamienią się w dwie. Spowodowane to jest niszczeniem rowerów i ich licznymi awariami spowodowanymi przez mieszkańców.

121 rowerów miejskich wróci w 13 miejsc na terenie miasta, gdzie zlokalizowane są stacje dwukołowców. Podczas okresu zimowego rowery przeszły naprawy techniczne. Niektóre z elementów zostały całkowicie wymienione na nowe ze względu na stan zużycia.

Zmiany nastąpią także w darmowym czasie użytkowania rowerów. Do tej pory darmowe były pierwsze cztery godziny. Teraz będą to dwie. – Z naszych obserwacji, ale także informacji, których dostarczają nam mieszkańcy, wynika, że przy tak długim wypożyczeniu często rower nie jest użytkowany właściwie, a niszczony. Innym z powodów skrócenia czasu bezpłatnego użytkowania rowerów jest fakt, że ostrowski system cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a długi okres wypożyczenia powoduje, że na stacjach pozostaje niewiele jednośladów. Dwie godziny w zupełności wystarczą, by przemieścić się z jednej stacji do innej. Nawet tej najbardziej oddalonej – wyjaśnia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

CZYTAJ: W tym roku zakwitł wcześniej niż zwykle. Wawrzynka wilczełyko można podziwiać na terenie „Wydymacza”

Miasto planuje także wprowadzić zmiany w karaniu użytkowników za przetrzymywanie roweru lub jego zniszczenie. – Na początku istnienia systemu Ostrowskiego Roweru Miejskiego uszkodzenia miały miejsce bardzo rzadko i były łatwe do usunięcia. W poprzednim sezonie rowerowym skala zniszczeń oraz aktów wandalizmu była na tyle poważna, że wprowadzenie zmian regulaminowych jest niezbędne – dodaje Marczak.

Zmiany mają zostać wprowadzone 1 kwietnia. Marzec będzie więc miesiącem, w którym panować będą dotychczasowe zasady. MZK zapewnia, że wszyscy użytkownicy zostaną powiadomieni o zmianach za pośrednictwem SMS-ów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick