DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rolnicy blokują DK25 w Ociążu. "W mieście coraz drożej, a na wsi coraz taniej"

Od wczesnych godzin porannych w środę trwają w całej Polsce protesty rolników. Pod ponad 24 godzin trwa blokada KD11 w Środzie Wielkopolskiej i Nowym Mieście nad Wartą (miejscowość na wylocie z Jarocina w kierunku Poznania). W środę dołączyli do nich rolnicy w kolejnych miejscach. W naszym regionie jest to Ociąż i DK25 na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz.

CZYTAJ TEŻ: Szef Agrounii: „Macie zdać sobie z tego sprawę, że polska wieś ma problem!”

Utrudnienia na tym odcinku mają potrwać 24 godziny. Protest w tej miejscowości rozpoczął się ok. 9.00. – Gospodarstwa upadają, nie wiem, czy ktoś się w końcu tym zajmie, ale dobrze by było, żeby wreszcie w Warszawie to zauważyli. Wszyscy jesteśmy utopieni w kredytach. Kilkanaście lat temu mówili nam, bierzcie kredyty, pieniądze z Unii Europejskiej i rozwijajcie się. A dzisiaj jesteśmy odcięci od rynku zbytów, nikt nam nie chce pomóc. Korporacje nami rządzą, miasto się denerwuje, że jest coraz drożej, a u nas jest coraz taniej – powiedział organizator protestu w Ociążu, rozpoczynając strajk w tym miejscu na DK25.

Na pytanie jednego z dziennikarzy, dlaczego rolnicy nie protestują w Warszawie, tylko blokują drogi w różnych regionach Polski, odpowiedział: – Myślę, że rolnicy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby ciągle wyjeżdżać do Warszawy. Nie mamy na to czasu, bo pracujemy w gospodarstwach. Poza tym, czy jesteśmy w Warszawie, czy w Ociążu, najważniejsze, żebyście to pokazali w mediach – dodał.

Jak zaznaczył, protestujący w Ociążu mają dobry kontakt z ostrowską policją i mają nadzieję, że protesty przebiegną w spokoju oraz bez zakłóceń. A co najważniejsze, nikt w wyniku strajków nie ucierpi.

Zobacz transmisję na żywo z protestu na fanpage’u wlkp24.info

Lista strajków zaplanowanych w Wielkopolsce:

wtorek, 24 sierpnia (godz. 9.00)
miejsce: Nowe Miasto nad Wartą, DK11
rodzaj protestu: blokada
czas: 48 godz.

środa, 25 sierpnia (godz. 9.30)
miejsce: Ociąż, DK25
rodzaj protestu: przejazd traktorów na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski, blokada
czas: 24 godz.

środa, 25 sierpnia (godz. 9.00)
miejsce: Rzetnia (powiat kępiński), DK11
rodzaj protestu: przejazd traktorów

środa, 25 sierpnia (godz. 12.00)
miejsce: trasa z Ujścia do Piły, DK11, powiat pilski

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • O
  Obserwator

  środa, 25 sierpnia, 2021

  Tylko żeby z correctu nie wyszło 3000tys chłopa i ich nie przesunęli razem z tymi traktorami

  Odpowiedz
 • K
  Kierowca

  środa, 25 sierpnia, 2021

  Proponuję w przyszłym roku zrobić blokadę dojazdów na pole podczas żniw, też będziemy protestować wobec rządu, nie rolników. Może wreszcie pomyślą że w ich proteście cierpią zwykli ludzie, a nie „ekipa” rządzących. Komu oni robią na złość? Już lepszym pomysłem był wywóz gnojówki w okolice domów polityków.

  Odpowiedz
 • Z
  Zxc

  środa, 25 sierpnia, 2021

  To skoro Pan Kierowca taki mądry to niech zaproponuje inną formę strajku, taką za którą rolnicy nie będą zamykani na dołek, bo po akcji pod domem posła zdrajcy z okolicy kilku chłopaków zostało zgarnietych, zamkniętych i przesłuchiwanych. Tak dla ścisłości, my rolnicy nie walczymy o nasze rację, dobro i godne dochodu, ale również o wasze dobro w postaci zdrowej krajowej żywności!!!

  Odpowiedz
 • D
  dociekliwy

  środa, 25 sierpnia, 2021

  Zapytałem znajomego rolnika dlaczego nie protestuje – „bo ja nie brałem kredytów” – czyli wszystko jasne lepperiady ciąg dalszy.

  Odpowiedz
 • A
  Antypisior

  środa, 25 sierpnia, 2021

  Wrzesień 2020, dożynki w Bralinie. Morawiecki ze świta gości się odseparowany od pospólstwa (dostęp mieli tylko zaproszeni prezydenci, burmistrzowie, sołtysi, delegacje KGW oraz wytypowani do odznaczenia), teren ogrodzony i masa policji. Obiecuje gruszki na wierzbie i usta pełne frazesów. Mija rok i co? Głosujcie dalej na PIS i DUDĘ to będziecie strajkować ale końmi.

  Odpowiedz
 • B
  Bb

  piątek, 27 sierpnia, 2021

  Ale czy czasem 80 procent rolników nie była za pisiorami może pójdzcie ponownie na wybory i zagłosujcie na tą bandę pisowską to stworzą nam z Polski drugą Białoruś Co wam ten pis dal nic gdyby dali że swojej kiszeni to moglibyście powiedzieć że dal .A nie z publicznych pieniedz rozdają jednym kradną drugim rozdają Takiego rządu jak kaczynski Duda Morawiecki jeszcze nie było pisowska mafia

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz