Rolnicy blokują DK25 w Ociążu. „W mieście coraz drożej, a na wsi coraz taniej”

9
W środę rolnicy z regionu od rana blokują DK25 w Ociążu na trasie Ostrów Wielkopolski - Kalisz. To jeden z protestów w ramach strajku prowadzonego przez Agrounię. Rolnicy domagają się, aby premier ich wysłuchał, a rząd zaczął rozwiązywać ich problemy. Jak mówią, rynki zbytu są dla nich zamknięte, a ceny w skupach coraz niższe. To przyczynia się do upadku kolejnych gospodarstw.

Od wczesnych godzin porannych w środę trwają w całej Polsce protesty rolników. Pod ponad 24 godzin trwa blokada KD11 w Środzie Wielkopolskiej i Nowym Mieście nad Wartą (miejscowość na wylocie z Jarocina w kierunku Poznania). W środę dołączyli do nich rolnicy w kolejnych miejscach. W naszym regionie jest to Ociąż i DK25 na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz.

CZYTAJ TEŻ: Szef Agrounii: „Macie zdać sobie z tego sprawę, że polska wieś ma problem!”

Utrudnienia na tym odcinku mają potrwać 24 godziny. Protest w tej miejscowości rozpoczął się ok. 9.00. – Gospodarstwa upadają, nie wiem, czy ktoś się w końcu tym zajmie, ale dobrze by było, żeby wreszcie w Warszawie to zauważyli. Wszyscy jesteśmy utopieni w kredytach. Kilkanaście lat temu mówili nam, bierzcie kredyty, pieniądze z Unii Europejskiej i rozwijajcie się. A dzisiaj jesteśmy odcięci od rynku zbytów, nikt nam nie chce pomóc. Korporacje nami rządzą, miasto się denerwuje, że jest coraz drożej, a u nas jest coraz taniej – powiedział organizator protestu w Ociążu, rozpoczynając strajk w tym miejscu na DK25.

Na pytanie jednego z dziennikarzy, dlaczego rolnicy nie protestują w Warszawie, tylko blokują drogi w różnych regionach Polski, odpowiedział: – Myślę, że rolnicy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby ciągle wyjeżdżać do Warszawy. Nie mamy na to czasu, bo pracujemy w gospodarstwach. Poza tym, czy jesteśmy w Warszawie, czy w Ociążu, najważniejsze, żebyście to pokazali w mediach – dodał.

Jak zaznaczył, protestujący w Ociążu mają dobry kontakt z ostrowską policją i mają nadzieję, że protesty przebiegną w spokoju oraz bez zakłóceń. A co najważniejsze, nikt w wyniku strajków nie ucierpi.

Zobacz transmisję na żywo z protestu na fanpage’u wlkp24.info

Lista strajków zaplanowanych w Wielkopolsce:

wtorek, 24 sierpnia (godz. 9.00)
miejsce: Nowe Miasto nad Wartą, DK11
rodzaj protestu: blokada
czas: 48 godz.

środa, 25 sierpnia (godz. 9.30)
miejsce: Ociąż, DK25
rodzaj protestu: przejazd traktorów na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski, blokada
czas: 24 godz.

środa, 25 sierpnia (godz. 9.00)
miejsce: Rzetnia (powiat kępiński), DK11
rodzaj protestu: przejazd traktorów

środa, 25 sierpnia (godz. 12.00)
miejsce: trasa z Ujścia do Piły, DK11, powiat pilski

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 16
  6

  Proponuję w przyszłym roku zrobić blokadę dojazdów na pole podczas żniw, też będziemy protestować wobec rządu, nie rolników. Może wreszcie pomyślą że w ich proteście cierpią zwykli ludzie, a nie „ekipa” rządzących. Komu oni robią na złość? Już lepszym pomysłem był wywóz gnojówki w okolice domów polityków.

 2. 5
  14

  To skoro Pan Kierowca taki mądry to niech zaproponuje inną formę strajku, taką za którą rolnicy nie będą zamykani na dołek, bo po akcji pod domem posła zdrajcy z okolicy kilku chłopaków zostało zgarnietych, zamkniętych i przesłuchiwanych. Tak dla ścisłości, my rolnicy nie walczymy o nasze rację, dobro i godne dochodu, ale również o wasze dobro w postaci zdrowej krajowej żywności!!!

 3. 14
  1

  Zapytałem znajomego rolnika dlaczego nie protestuje – „bo ja nie brałem kredytów” – czyli wszystko jasne lepperiady ciąg dalszy.

 4. 7
  7

  Wrzesień 2020, dożynki w Bralinie. Morawiecki ze świta gości się odseparowany od pospólstwa (dostęp mieli tylko zaproszeni prezydenci, burmistrzowie, sołtysi, delegacje KGW oraz wytypowani do odznaczenia), teren ogrodzony i masa policji. Obiecuje gruszki na wierzbie i usta pełne frazesów. Mija rok i co? Głosujcie dalej na PIS i DUDĘ to będziecie strajkować ale końmi.

 5. Ale czy czasem 80 procent rolników nie była za pisiorami może pójdzcie ponownie na wybory i zagłosujcie na tą bandę pisowską to stworzą nam z Polski drugą Białoruś Co wam ten pis dal nic gdyby dali że swojej kiszeni to moglibyście powiedzieć że dal .A nie z publicznych pieniedz rozdają jednym kradną drugim rozdają Takiego rządu jak kaczynski Duda Morawiecki jeszcze nie było pisowska mafia

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick