Rok temu potwierdzono koronawirusa w Polsce

8
Fot. Wojska Obrony Terytorialnej
Dokładnie rok temu - 4 marca Łukasz Szumowski, ówczesny minister zdrowia poinformował, że potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjentem "zero" był mieszkaniec Zielonej Góry, który wrócił wtedy z Niemiec. Przez miniony rok koronawirusem zaraziło się ponad 1,7 miliona osób. Zmarło blisko 45 tysięcy.

Rok temu miała miejsce konferencja prasowa, na której ówczesny szef resortu zdrowia poinformował, że potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Mężczyzna czuł się dobrze i w miarę łagodnie przeszedł COVID-19. Był hospitalizowany, a wszystkie osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną.

Minął rok, a Polska mierzy się z trzecią falą koronawirusa. Od 4 marca 2020 roku zakaziło się ponad 1,7 miliona osób. Blisko 1,5 miliona zostało uznanych za ozdrowieńców. Śmierć poniosło blisko 45 tysięcy osób.

Według najnowszych danych, zakażonych zostało kolejny 15 tysięcy Polaków. W ciągu doby zmarło 309 osób. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o kolejnych zachorowaniach. W ciągu roku doczekaliśmy się także szczepionek. Od grudnia 2020 roku zaszczepionych zostało blisko 3,5 miliona osób w tym medycy, seniorzy oraz nauczyciele.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. “Człowiek konsekwentnie likwiduje bufor między cywilizacją a dziką przyrodą m.in. poprzez wycinanie lasów, urbanizację czy przemysł wydobywczy. Straciliśmy już 90 proc. terenów podmokłych. Likwidacja owego buforu ułatwia przenoszenie się patogenów ze zwierząt na ludzi. Obecnie 75 proc. nowych chorób zakaźnych ma pochodzenie zwierzęce.”
    Nadal tnijcie drzewa, niszczcie krzewy, wykładajcie podwórka, place, ogródki i parki kostką brukową, lejcie asfalt i beton… Tym samym przyczyniacie się do marnego losu, który was czeka!

  2. Zgadza się. Zwłaszcza z tymi lasami, dlatego co roku mamy plagę kleszczy. A do tego okazało się że boreliozę roznoszą gryzonie, kleszcze dopiero się od nich zarażają. Jest mniej ptaków drapieżnych które by polowały na te gryzonie, do tego pestycydy nagminnie sypane na pola. Zdrowa i dzika przyroda niedługo będzie tylko u Cejrowskiego.

  3. Zachciało się rządzącym wirusa i trzepią na tym kase tylko kosztem ludzi ktòrzy przez to wirusowe g…no zachorowali i zmarli 😕🙅😢

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick