Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce

0
Fot. fanpage Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia przekazało informację, że w Polsce został potwierdzony pierwszy przypadek koronawirusa. To pacjent, który przebywa się w Zielonej Górze (województwo lubuskie).

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował podczas konferencji prasowej, że potwierdzono w Polsce pierwszy potwierdzony przypadek osoby chorej na koronawirusa. Jak wyjaśnił, to mężczyzna, który przyjechał do Polski z Niemiec. – Pacjent czuje się dobrze, a wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną domową – poinformował minister Szumowski.

W Niemczech stwierdzono do tej pory 203 przypadki koronawirusa. Żadna z osób chorych nie zmarła. 16 z nich już wyzdrowiało. Ministerstwo zapewnia, że do tej pory w Polsce zrobiono 560 testów. Druga informacja to, że w Policach wszystkie pobrane próbki są ujemne. – Możemy powiedzieć, że zgodnie z procedurami, zostały objęte kwarantanną wszystkie osoby, które miały kontakt z osobą chorą. Inspekcja sanitarna działa w swoim rytmie, analizuje i podejmie decyzję o terminie zakończenia kwarantanny dla 200 osób – powiedział.

Kliknij w grafikę poniżej i śledź liczbę przypadków koronawirusa (COVID-19) na świecie

screen z gisanddata.maps.arcgis.com
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick