Rok temu pomagaliśmy Hani. Teraz Hania pomogła Brajanowi!

0
Hanię Wawrzyniak i ich rodziców możecie kojarzyć z anteny Telewizji Proart i portalu wlkp24.info. Dziewczynka pochodząca z Rososzycy walczy od urodzenia z zespołem wad: rozszczepem lewostronnym wargi górnej, zdwojeniem kciuka lewej rączki oraz brakiem kości piszczelowej w lewej nodze. W tamtym roku to właśnie Hania była bohaterką akcji Tłusty Czwartek w Telewizji Proart. Dziś zrobiła nam niespodziankę i sama przyniosła nakrętki, by pomóc choremu Brajanowi!

Hania Wawrzyniak mimo młodego wieku musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Urodziła się z rozszczepem lewostronnym wargi górnej, zdwojeniem kciuka lewej rączki oraz brakiem kości piszczelowej w lewej nodze. Jej rodzice, a także Telewizja Proart od lat zbierają plastikowe nakrętki. Z ich sprzedaży rodzice pozyskują pieniądze, które przeznaczają na zakup protezy dla dziewczynki. Hania szybko rośnie i taką protezę trzeba wymieniać co roku.

Tłusty Czwartek w Telewizji Proart w 2019 roku był zadedykowany właśnie Hani. Okazaliście ogromne serce i 20 dużych worków wypełnionych nakrętkami po brzegi, trafiły do Hani już następnego dnia.

CZYTAJ: Misja wykonana! Plastikowe nakrętki już u Hani [WIDEO]

Tegoroczna akcja skierowana jest do Brajana Rakuły, 13-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim. Nastolatka zaatakowała ostra białaczka szpikowa, a chłopak przebywa w szpitalu i przyjmuje kolejne dawki chemioterapii. Pieniądze z zebranych nakrętek zostaną przekazane na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitację, oraz leki.

CZYTAJ: Tłusty Czwartek w Telewizji Proart wystartował!

Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy, gdy zobaczyliśmy dziś małą Hanię, która przyszła razem z mamą do siedziby Telewizji Proart, by oddać zebrane nakrętki dla Brajana. – Dobro wraca. W tamtym roku Państwo pomogli Hani, a teraz to my chcemy pomóc – mówiła Ilona Wawrzyniak, mama Hani.

Czekamy na Was w redakcji Telewizji Proart do godziny 16.00. Za przyniesione plastikowe nakrętki wręczymy Wam symbolicznego pączka!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick