Rok programu "Rodzina 500 Plus"

0

Rządowy program "Rodzina 500 Plus" był jednym z kluczowych punktów w kampanii wyborczej partii Prawa i Sprawiedliwości. Gdy z dniem 1 kwietnia 2016 roku ruszyło przedsięwzięcie, wiele polskich rodzin nie kryło radości z dodatkowych pieniędzy w domowych budżetach. Nie da się ukryć, że do dziś projekt budzi skrajne uczucia.

Beneficjenci programu "Rodzina 500 Plus" o projekcie wypowiadają się w samych superlatywach i rzeczywiście w wielu rodzinach sytuacja finansowa dzięki świadczeniu znacznie się polepszyła. Opozycja polityczna i przeciwnicy rządów PiS-u mówią jednak o "nieprzemyślanym rozdawnictwie" i zadłużaniu kraju.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało statystyki, które pokazują, że 40% społeczeństwa raczej popiera program "Rodzina 500 Plus", 37% popiera zdecydowanie. Zdecydowani przeciwnicy to 8% ankietowanych. Według 55% pytanych program ma szansę  przyczynić się do wzrostu demograficznego w kraju.

Miesięcznie z krajowego budżetu wypływa około 2 mld złotych na realizację programu. Do tej pory wypłacono już ponad 20 mld na świadczenia i obsługę projektu. Ogólna liczba beneficjentów w całej Polsce to ponad 3 mln 800 tys. rodzin, z czego ponad 40% pobiera świadczenie już na pierwsze dziecko. Minister Elżbieta Rafalska poinformowała media, że w najbliższym czasie będą wprowadzone zmiany w kryteriach programu "Rodzina 500 Plus".

W materiale filmowym podsumowanie roku programu "Rodzina 500 Plus" w Ostrowie Wielkopolskim oraz opinie mieszkańców miasta.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick