Rockowy klub dla… seniorów. Sprawdź, gdzie

0
Przy Spichlerzu Polskiego Rocka powstanie rockowy klub dla seniorów. Na jego utworzenie Gmina Jarocin pozyskała 150 tys. zł z rządowego programu „Senior+”. W ten sposób, wedle władz "miasta, które brzmi" muzyka rockowa ma stać się "pomostem łączącym pokolenia".

Pieniądze na utworzeniu klubu przy SPR to nie jedyne środki pozyskane przez gminę w ramach rządowego programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Dodatkowe 213 tys. zł pójdzie na kontynuację programu „Senior Wigor”. Dom „Senior – Wigor” istnieje w Jarocińskim Ośrodku Kultury od listopada 2015 roku. Na początku działalności zrzeszał 50 seniorów, dziś jest ich 150. Uczestniczą oni w różnego rodzaju zajęciach, od wykładów, poprzez warsztaty, ćwiczenia z samoobrony, wizyty na basenie i w kręgielni. Mogą też korzystać z pomocy pielęgniarki.

Seniorzy bardzo chętnie biorą udział w wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncerty, spotkania autorskie, występy kabaretowe – mówi Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Chętnie włączają się też w ogólnopolskie akcje społeczne np. akcja „Żonkile”, pracują także wolontariacko przy organizacji imprez miejskich czy zajęć dla dzieci – informuje.

Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na poszerzenie działalności istniejącego Domu Senior-Wigor. – Zaproponujemy dodatkowe koncerty, np. Jerzego Połomskiego czy spotkania ze znanymi i lubianymi osobami, np. Stanisławą Celińską. Seniorzy wezmą także udział w spektaklu „Bal, czyli wieczór zapoznawczy” z muzyką zespołu Variete, który zostanie wystawiony podczas Jarocin Festiwal – informuje Agnieszka Borkiewicz. Jak zapewnia dyrektor biblioteki wszystkie te propozycje są konsultowane z seniorami.

Pozyskane środki pozwolą także doposażyć placówkę w nowe pozycje, sprzęt komputerowy czy audiowizualny.

Program jest  adresowany do nieaktywnych zawodowo osób, które przekroczyły 60. rok życia.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick