„Robi się problem” – kaliski SOR przeciążony

0
Szpitalny Oddział Ratunkowy w kaliskim szpitalu przechodzi prawdziwe oblężenie. Jest to spowodowane sytuacją covidową w innych placówkach w regionie. Do kaliskiej lecznicy trafiają pacjenci m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa oraz Kępna. Przedstawiciele szpitala informują, że o trudnym położeniu poinformowany zostanie Narodowy Fundusz Zdrowia oraz wojewoda wielkopolski.

Na łamach naszego portalu informowaliśmy, że w związku z utworzeniem nowych oddziałów covidowych w Ostrowie Wielkopolskim, pacjenci z oddziału wewnętrznego oraz psychiatrycznego ogólnego są kierowani do Szpitala Wojewódzkiego w Kaliszu.

Okazuje się jednak, że sytuacja nie wygląda dobrze również na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Kaliszu. Jak informują przedstawiciele szpitala jest on przeciążony i sytuacja wymyka się spod kontroli. – Wszystko dlatego, że tamtejsze szpitale z racji skupienia się na pacjentach covidowych ograniczyły lub wręcz wstrzymały przyjmowanie pacjentów na oddziały. W tej chwili wszystkie miejsca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym są zajęte. To sytuacje kompletnie od nas niezależna, ale czujemy się oczywiście zobowiązani, aby ją wyjaśnić, a przede wszystkim jej zaradzić – mówi Paweł Gawroński, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Kaliszu.

Placówka zgłosi się do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewody wielkopolskiego, aby „wspólnie spróbować to uporządkować na poziomie regionu”. – Gorąco przepraszamy pacjentów za wszelkie utrudniania. Byliśmy przygotowanie na pomoc szpitalowi z Ostrowa Wielkopolskiego, ale robi się problem, gdy w tym samym momencie także pacjenci z SOR-ów innych szpitali trafiają do nas dodaje Gawroński.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick