Restauracje zawieszają działalność. Co z galeriami i targowiskami?

0
Fot. Pixabay
Ogłoszona pandemia koronawirusa spowodowała nie tylko zamknięcie szkół, przedszkoli i instytucji kulturalnych, ale także niektórych lokali gastronomicznych. Pierwsze restauracje na terenie południowej Wielkopolski zamykają swoje drzwi dla klientów, tłumacząc to bezpieczeństwem klienta, jak i pracowników. Wielu czytelników naszego portalu zastanawia się, co będzie z ostrowską galerią handlową oraz miejskim targowiskiem.

Swoje drzwi dla klientów zamknęła znana większości mieszkańców Restauracja u Włocha. Poinformowano o tej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kochani W celu zachowania tymczasowych środków ostrożności W trosce o wspólne nasze zdrowie Nasza restauracja będzie…

Opublikowany przez Ristorante U Włocha Czwartek, 12 marca 2020

Kolejną restauracją, która zawiesza funkcjonowanie, jest jeden z najdłużej działających lokali na ostrowskim rynku – Bistro Bravo. Drodzy Goście! W trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych pracowników zdecydowaliśmy o zamknięciu naszej restauracji na okres 2 tygodni z dniem dzisiejszym włącznie. Liczymy na Waszą wyrozumiałość. Życzymy Wam wszystkim dużo zdrowia! Do zobaczenia wkrótce!” czytamy w poście na fanpage’u restauracji.

ZOBACZ TEŻ: Firma Halfen z Nowych Skalmierzyc zamknięta. Dwóch pracowników jest badanych na obecność koronawirusa [OŚWIADCZENIE]

Restauracja Mellon nie zamyka swoich drzwi dla klientów, ale wprowadza bardzo poważne zmiany. „W związku z zaistniałą w kraju sytuacją oraz mając na uwadze zdrowie nasz wszystkich podjęliśmy działania prewencyjne mające na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa. W naszej restauracji wprowadziliśmy kontrolę stanu zdrowia wszystkich Pracowników, zastosowaliśmy dodatkowe czynności dezynfekujące, podajemy tylko jednorazowe karty menu oraz sugerujemy dokonywanie płatności za pomocą kart płatniczych (…)” – brzmi treść wiadomości.

Drodzy Goście!W związku z zaistniałą w kraju sytuacją oraz mając na uwadze zdrowie nasz wszystkich podjęliśmy…

Opublikowany przez Mellon Czwartek, 12 marca 2020

Z kolei lokal Benitto znajdujący się na ostrowskim rynku, zamyka się do niedzieli 25 marca, ale będzie prowadził dowóz zamówień do domu.

UWAGA KOMUNIKAT 🔊Drodzy Goście,W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo informujemy, iż podjęliśmy trudną decyzję o…

Opublikowany przez Benitto Piątek, 13 marca 2020

Także Kawiarnia Filmowa w Jarocinie rezygnuje z pracy w dotychczasowym wymiarze. W piątek i ona opublikowała informację na fanpage’u o tym, że do odwołania lokal będzie zamknięty. Nie oznacza to jednak, że żadna z usług nie będzie dostępna. „Przygotowujemy dania i kawy na wynos. Zamówienia możecie składać telefonicznie. Tylko i wyłącznie w taki sposób prosimy o ich składanie. Przyjmujemy również płatność tylko i wyłącznie bezgotówkowo. Odbiór osobisty lub dowóz na terenie Jarocina” – czytamy w komunikacie.

Lido na kwarantannę

Ośrodek Lido w Antoninie poinformował o swojej gotowości do użyczenia lokalu w celach np. zebrania sztabu kryzysowego lub wydawania żywności. Propozycja została zgłoszona już do władz powiatu ostrowskiego. „Kochani, nie trzeba już chyba nikomu przypominać w jakiej sytuacji się znaleźliśmy jako społeczeństwo, więc wszyscy wspólnie powinniśmy podejmować odpowiedzialne decyzje. Zdecydowaliśmy się zgłosić do władz powiatu ostrowskiego swoją gotowość do nieodpłatnego udostępnienia naszego obiektu na cele związane z działalnością sztabu kryzysowego oraz wsparcie żywnościowe” czytamy w komunikacie na Facebooku.

Targowisko i galeria

Wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic dopytuje, co będzie z funkcjonowaniem Galerii Ostrovia oraz Targowiska Miejskiego. Otóż targ jest otwarty dla klientów bez zmian. Decyzja na temat ewentualnego zamknięcia galerii handlowych nie zapadła choć resort uspokaja, że nie zamiaru zamykać miast ani sklepów spożywczych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick