Rekordowe miesiące na ostrowskiej porodówce

1
Lipiec to ponoć wyjątkowy miesiąc na wszystkich szpitalnych porodówkach. To właśnie wtedy na świat przychodzi najwięcej dzieci, co może mieć swoje podłoże dziewięć miesięcy wcześniej, czyli w długie październikowe wieczory. Ostrowski oddział ginekologiczno-położniczy nie jest w tym wypadku wyjątkiem – do połowy miesiąca urodziło się tutaj już ponad 100 dzieci. To nie sprawa nagłego wzrostu demograficznego, ale tego, że to właśnie Ostrów, nie tylko Ostrowianki, ale też mieszkanki oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości wybierają na miejsca pierwszego spotkania ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.

Do połowy lipca na ostrowskiej porodówce urodziło się juz 100 dzieci. To nie przypadek, że przyszłe mamy wybierają Szpital w Ostrowie Wielkopolskim na miejsce narodzin swoich dzieci. – Według mnie ostrowski szpital ma najlepsze opinie ze wszystkich szpitali w okolicy. Lekarze i położne bardzo wspierają kobiety rodzące tutaj – mówi Katarzyna Bień, mama urodzone kilka dni temu Kiljana.

W pierwszym półroczku 2019 roku w ostrowskiej leczniczy na świat przyszło prawie 1000 dzieci. – Cieszy nas ogromnie ta rosnąca liczba, w porównaniu do tego okresu w innych latach, jest około 200 porodów więcej – tłumaczy Anita Świątek, położna oddziałowa na ostrowskiej porodówce. A konkretnie np. w pierwszej połowie 2015 roku na ostrowskiej porodówce na świat przyszło 782 dzieci, w analogicznym okresie 2016 roku – 863 bobasy. Progres jest więc widoczny gołym okiem. Co ciekawe, najwięcej szkrabów zwykle rodzi się w lipcu. – Ten miesiąc wiąże się z poczęciem dzieci w październiku, czyli w okresie, w którym kończy się lato, a zaczynają się być może dłuższe wieczory – dodaje Anita Świątek.

Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim może przyjść na świat rekordowe 2000 dzieci.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick