Rekordowa sobota. Tylu bramek nie oglądaliśmy już dawno

To jest kolejka pełna prawdziwych emocji. Tylu goli nie oglądaliśmy już dawno, a przed nami jeszcze cztery mecze. W sobotnich rywalizacjach w ramach IV ligi odbyło się 7 spotkań, w których strzelono 26 goli. Wysokimi zwycięstwami, bo po 4:0 zakończyły się spotkania Pogoni Nowe Skalmierzyce i LKS-u Gołuchów. Grad goli miał miejsce w Lesznie, gdzie tamtejsza Polonia otrzymała srogą lekcję od Tarnovii Tarnowo Podgórne (1:5) oraz we Wrześni. Victoria pokonała u siebie Lubuszanina Trzciankę 5:0. Tymczasem jej imienniczka z Ostrzeszowa wygrała z Olimpią Koło 2:0. Wynikiem 3:2 zakończyło się spotkanie Krobianki Krobia z Wilkami Wilczyn. Bezbramkowy remis padł natomiast w Poznaniu w meczu Warty II z Kotwicą Kórnik.

CZYTAJ: Bieg Republiki Ostrowskiej odwołany, ale w regionie imprezy biegowe mają się odbyć

W Nowych Skalmierzycach gospodarze dominowali od początku samego początku szybko przejmując inicjatywę i dążąc do pierwszego gola. Ten padł w 30. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Adam Majewski. Tuż przed przerwą podwyższył Piotr Józefiak, który zszedł w drugiej połowie i za dobry występ był głośno oklaskiwany. Trzecia bramka padła po uderzeniu głowo Adama Majewskiego. W pierwszej chwili tylko on zauważył, że padła bramka. Zasygnalizował to sędziemu, a ten uznał gola. Piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową. Dzieła dopełnił w 81. minucie Kacper Pinkowski, który w pięknym stylu zdobył gola przewrotką, nie pozostawiając szans bramkarzowi rywali.

W III lidze jak burza w tym sezonie idzie Jarota Jarocin, który wygrał u siebie z Flotą Świnoujście 3:1 po dwóch bramkach Krzysztofa Bartoszaka i kolejnej kapitana zespołu – Piotra Skokowskiego.