Bieg Republiki Ostrowskiej odwołany, ale w regionie imprezy biegowe mają się odbyć

2
Organizatorzy Biegu Republiki Ostrowskiej ogłosili, że w tym roku zawody się nie odbędą. Jest to podyktowane trwającą epidemią oraz coraz większym przyrostem liczby nowych zakażonych koronawirusem. Dodatkowym argumentem stojącym za podjęciem takiej decyzji były liczne obostrzenia, które należałoby spełnić przy organizacji tego typu wydarzenia.

Zatem 58. Bieg Republiki Ostrowskiej odbędzie się nie 25 października 2020 roku, a w roku 2021. To oficjalna i ostateczna decyzja organizatorów, którzy kierowali się bezpieczeństwem uczestników. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a w ostatnich tygodnia zauważalny jest wzrost zachorowań na COVID-19. Stąd wniosek, że lepiej będzie przełożyć zawody na kolejny rok.

– Bieg Republiki Ostrowskiej każdego roku zapewniał szybką trasę i niepowtarzalny klimat, tym samym przyciągał rzeszę biegaczy z całej Polski, ale także z zagranicy. Stawał się stałym punktem w kalendarzu imprez wielu zawodników. Osoby, które chciały wziąć w nim udział w tej edycji, muszą jednak odłożyć to w czasie. Następna na to szansa pojawi się w 2021 roku. Wierzę, że wówczas już nic nie stanie na przeszkodzie do wystartowania Biegu Republiki Ostrowskiej – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zawody organizowane od przeszło pół wieku cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród biegaczy z regionu. W ubiegłym roku na listach startowych znalazło się 1169 osób, a 475 spośród nich wystartowało w biegach młodzieżowych.

W Ostrowie Wielkopolskim bieg został odwołany, a w regionie wiele wskazuje na to, że podobne rywalizacje odbędą się zgodnie z planem, choć oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego i uwzględnieniem dodatkowych obostrzeń, aby zapewnić większe bezpieczeństwo uczestnikom.

X Bieg Przemysława wystartuje

Mowa o Biegu Przemysława w Pleszewie, który także jest już dobrze znany wszystkim amatorom biegania. Dziesiąta edycja nie będzie świętowana tak hucznie, jak planowano, ale ma się odbyć. 19 września. – Nie poddajemy się i będziemy biegać na terenie Parku Leśnego „Planty”. Dystans się nie ziemia, czyli 5 i 10 km. Zmieniają się jednak zasady biegu. W tym roku nie będziemy rywalizować o miano najlepszego biegacza. Biegniemy dla siebie, dla zdrowia, dla integracji oraz aby pomagać, ponieważ ten bieg dedykujemy naszemu małemu Antkowi, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

W biegach najmłodszych nic się nie zmieni. Rywalizacja w ramach Biegu Przemusia odbędzie się na dotychczasowych zasadach i dystansach na terenie Stadionu Miejskiego w Pleszewie. – Czas się zapisać, a można to zrobić na terenie Parku Wodnego „Planty” lub mailowo – dodaje. Szczegóły można znaleźć na stronie biegprzemyslawa.pleszew.pl.

Pełna lista na RockRun Jarocin 2020

W Jarocinie także nie rezygnują z tegorocznego biegania. RockRun jest najmłodszym tego typu wydarzeniem spośród trzech tu opisywanych, a mimo to chętnych jest tylu, że na niespełna 23 dni do rozpoczęcia biegu (13 września 2020), wyczerpał się limit chętnych na bieg na dystansie 10 km, którym w tym roku będzie uczestniczyło 105 osób. W chwili pisania tego artykułu brakuje tylko jednej osoby do wyczerpania limitu 120 uczestników na dystansie półmaratonu (21,1 km).

Stowarzyszenie Biegacze Jarocin regularnie organizują dla chętnych treningi biegowe przed zawodami, a 30 sierpnia odbędzie się biegowe zapoznanie się z trasą RockRunu 2020.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick