Rekord po prawie dwudziestu latach! Kobiety chcą rodzić w Ostrowie

14
Coraz więcej kobiet przyjeżdża rodzić dzieci do Ostrowa Wielkopolskiego. Już rok 2018 był rekordowy co do liczby urodzeń w ostrowskim szpitalu, teraz okazuje się, że tylko w styczniu na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym na świat przyszło dokładnie 196 noworodków.

Nie od dziś ostrowski szpital jest w czołówce w województwie pod względem przyjmowania porodów. – Rodzą mamy spoza naszego terenu, czyli z Milicza, Kępna, Mikstatu, nawet zza Kalisza. To więcej pracy dla naszego personelu, ale i spore wyróżnienie, że to tutaj kobiety czują się dobrze – mówi położna oddziałowa Anita Świątek.

Średnio w ostrowskim szpitalu na miesiąc rodzi się około 150 dzieci. Co do płci – nie ma reguły, liczba chłopców i dziewczynek jest porównywalna. W 2018 roku w ostrowskim szpitalu urodziło się blisko 2000 dzieci. Pierwszym urodzonym w bieżącym roku dzieckiem był tu Tymon Stokłosa z Kalisza.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rocznik 2018. Ile dzieci urodziło się w regionie?

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. No to skoro jest tak dobrze na odziale ginekologiczno-połozniczym, to trzeba się wziąść teraz za resztę oddziałów i nie chodzi mi tylko o remont i pomalowanie, ale i o personel.

 2. No to skoro jest tak dobrze na oddziale ginekologiczno-połozniczym, to teraz trzeba się wziąść ze resztę oddziałów i nie chodzi mi o remont i pomalowanie, ale o reszte personelu.

 3. rodziłam 2 razy nie wspominam tego dobrze zero kultury lekarza a pielęgniarka tylko czekała na kasę a że nie miałam to mi powiedziała że na ból porodowy nie ma lekarstwa litości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!porażka

 4. Porodówka może i jest bardzo dobra, ale za to oddział patologii ciąży jest w fatalnym stanie. Nie mam tu na myśli tylko jego stanu faktycznego, bo remont jest nieunikniony. Stan jest kiepski. 2 toalety na cały oddział… Po 8 pań na jednej sali z różnymi przypadkami…
  Ale to da się przeżyć. Natomiast większość lekarzy pracujących na tym oddziale to istna porażka. Nie mam na myśli wszystkich. Ale nie da się ukryć, że personel powinien zostać w dużej mierze wymieniony. Teksty rzucane do pacjentek w obecności innych osób przechodzą wszelkie oczekiwania.

  • Minęły 2 lata i nic się nie zmieniło. Krzyki położnych na rodzące kobiety są na porządku dziennym

 5. Wszystko zależy na kogo się trafi. Na porodówce są zolzy… Ale jest tam też wspaniała polozna Światak Anita. Jest cudowna kobieta. I najlepszą polozna jaka może się trafić. Wiele jej zawdzięczam.

 6. Niepotrzebnie się tu ludzie rozpisujecie. Przecież to jest darmowy materiał sponsorowany. Czyżbyście nie wiedzieli pod kogo podlega szpital w Ostrowie?

 7. Teraz to się zwiększy liczba urodzeń😀 pincset plus zrobi swoje.Latwiej rozłożyć giry niż zabrać lapska do roboty😀mopsiary góra😂

 8. Leżałam przez miesiąc na oddziale patologii, faktycznie przydałby sie remont ale na Panie położne złego słowa nie powiem. Bardzo fajne dziewczyny. Miłe uśmiechnięte.

 9. Szkoda że ten nakład pracy nie przekłada się na zarobki dla personelu. Praca niczym na akord za najniższą krajową…!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick