Rocznik 2018. Ile dzieci urodziło się w regionie?

0
Ostatni dzień roku to czas podsumowań także tych statystycznych. Ile dzieci urodziło się w 2018 roku w naszym regionie? Czy program 500+ zrobił swoje, czy jednak najmłodszych na świecie w ostatnich miesiącach pojawiło się mniej? Sprawdziliśmy dane ze szpitali w Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie i Krotoszynie.

Na ostrowskiej porodówce dzieci jest całkiem sporo. Już do połowy grudnia urodziło się tu blisko 1900 maluchów. Tylko w pierwszej połowie grudnia było ich 80, co jest bardzo dobrym wynikiem. W ostrowskim szpitalu rodzą się nie tylko mali ostrowianie, ale i mieszkańcy okolicznych gmin, a nawet powiatów. W Urzędzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zarejestrowano w 2018 roku 650 dzieci. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć, bo na złożenie dokumentów o narodzinach dziecka rodzice mają 3 tygodnie.

Krotoszyński szpital nie przeżywał w tym roku „baby-boomu”. W połowie grudnia na świat przyszło 15 dzieci, a od stycznia 2018 roku do połowy grudnia urodziło się około 600 maluchów.  Jest to stała tendencja i podobne statystyki urodzeń pojawiają się tutaj co roku.

W Szpitalu Powiatowym w Jarocinie w obiegłym roku urodziło się 830 dzieci. W dobiegającym właśnie końca wynik został osiągnięty do połowy listopada, więc wiadomo, że dzieci z rocznika 2018 urodzonych w jarocińskiej placówce będzie więcej niż w 2017.

Dziś Sylwester, a więc czas zabawy i rozluźnionej atmosfery. W kontekście liczby urodzeń nie jest to bez znaczenia, bo – statystyczne rzecz ujmując – najwięcej dzieci rodzi się wczesną jesienią, a że ciąża trwa 9 miesięcy wynika z tego, że okres świąteczno-noworoczny to czas, kiedy Polacy w temacie prokreacji uaktywniają się najbardziej.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick