Rekord Ostrowa pobity! Patryk Wykrota wysoko w Memoriale Kusocińskiego

To była świetna niedziela ostrowskich lekkoatletów. Patryk Wykrota pobił rekord Ostrowa Wielkopolskiego ustanawiając nowy w biegu na 100 m podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie dobiegł do mety w 10.43s.

Ten wynik pozwolił mu na zajęcie szóstego miejsca. Nikt nie przebiegł „setki” poniżej 10s, a zwycięzca zrobił to w czasie 10.24s. Był nim Arthur Cisse z Wybrzeża Kości Słoniowej. Tuż za nim linię mety przekroczył Saudyjczyk Albdullah Abkar Mohammed (10.32s), a na trzecim stopniu podium uplasował się Mike Rodgers (10.37s).

Najlepszym z Polaków był Adrian Brzeziński, który dobiegł jako czwarty (10.38s). On również pobił rekord życiowy.

Patryk Wykrota był drugim najmłodszym zawodnikiem w finałowym zestawieniu. Młodszy od niego był tylko Patryk Krupa (10.62s), który zajął ósme miejsce.

Także młodsi lekkoatleci świetnie się spisali. Podczas Mistrzostw Polski LZS-ów U-18 i U-20 w Białymstoku zawodnicy KS Stali wygrali klasyfikację medalową i punktową bijąc przy okazji trzy rekordy Ostrowa Wielkopolskiego i uzyskując wiele świetnych wyników. Zawodnicy tego klubu wrócą z 17 medalami wyprzedzając drugi AML Słupsk o 6 krążków.

Klasyfikację medalową KS Stal LA wygrał zdobywając aż 192 punkty. Drugie Podlasie Białystok zanotowało 145 punktów, a trzecie AML Słupsk – 138.

Serię świetnych startów kontynuuje Olga Szlachta, która ustanowiła rekord Ostrowa w trójskoku z wynikiem 12,74m, co daje szósty wynik na świecie w jej kategorii wiekowej.

Na tym jednak nie koniec, bo równie rewelacyjnie zaprezentowała się sztafeta 4x100m chłopców w kategorii U-20, która zwyciężyła także z nowym rekordem Ostrowa poprawionym o ponad pół sekundy (41,70s). Sztafeta w składzie: Damian Drozdowski, Kacper Cegła, Cyprian Adamcio i Kacper Zimniak.

Dziewczyny nie były gorsze. Julia Podruczna, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio oraz Inga Kanicka także ustanowiły nowy rekord miasta (47,42s) w sztafecie 4x100m.

Świetnych biegów, skoków i życiówek było znacznie więcej. Bez wątpienia zawody w Białymstoku to jeden z najlepszych startów lekkoatletów KS Stali LA w tym roku.

Pozostałe wyniki:

• Kacper Adamczak (8,40.09) – złoty medal w biegu na 3 000m (nowy rekord życiowy),
  • Sztafeta 4x400m w składzie Sandra Chmielarz, Julia Podruczna, Dagmara Adamcio i Amelia Płócienniczak) wywalczyła złoty medal- 4,06.47 (kwalifikacja na MP U-18),
  • Olga Szlachta 0 srebrny medal w skoku w dal (5,75m),
  • Inga Kanicka – dwa srebrne medale w biegach na 100m i 200m. Na dystansie 100m pobiła rekord życiowy (12,06s), a na 200 m pobiegła z czasem 24,77s (oba czasy są bliskie wypełnienia minimum na ME U-18),
  • Dawid Grząka – srebrny medal w biegu na 100m (10,90s),
  • Jakub Tuczyński wywalczył srebrny medal – rekord życiowy w trójskoku (14,06m),
  • Sztafeta 4x100m (Szymon Jańczak, Michał Jopek, Piotr Rak i Bartosz Opielewicz) zajęła drugie miejsce z czasem 44,27s) – awans do MP U-18,
  • Oliwia Klar wywalczyła dwa brązowe medale w biegu na 100 (12.10s) i 200m (24.89s),
  • Kacper Cegła wywalczył brązowy medal w biegu na 100m (10,97s) i na 200m (21,91s),
  • Ewa Piaszczyńska (U-20) wywalczyła dwa brązowe medale i poprawiła dwa rekordy życiowe. W biegu na 100m (12,11s), a w biegu na 200m – 25,36s.