Raszków. Kolejne komputery trafią do wielodzietnych rodzin

2
Fot. raszkow.pl
Sprzęt za kwotę blisko 95 tysięcy złotych trafi do wielodzietnych rodzin z terenu Gminy Raszków. To już druga taka pomoc w czasie trwającej epidemii koronawirusa. Dzięki nowym komputerom zostanie udostępniona możliwość pracy lub nauki zdalnej w tych rodzinach.

Pieniądze na zakup komputerów dla rodzin wielodzietnych gmina pozyskała z programu “Zdalna Szkoła Plus”. Ta pula pieniędzy jest już drugą w czasie trwania epidemii koronawirusa. Pierwsza dotarła do gminy Raszków w kwietniu i za pieniądze udało się kupić aż 27 nowych komputerów.

W ramach projektu samorządy mogą się starać o pieniądze, które pokryją 100% kosztów zakupu komputerów dla rodzin wielodzietnych. Ma on umożliwić zdalną naukę dzieciom, które w czasach epidemii zostały cyfrowo wykluczonych.

CZYTAJ TAKŻE: Odbudowali Strugę Ostrowską[ZDJĘCIA]

Tym razem dofinansowanie przeznaczone jest na zakup sprzętu dla szkół i użyczenie go najbardziej potrzebującym uczniom z wielodzietnych rodzin, liczących co najmniej troje dzieci. Kwota dopłaty uzależniona jest od liczby rodzin uprawnionych do wsparcia mieszkających na terenie danej gminy. Gmina Raszków na ten cel otrzymała 94 962,00 zł. Konsultacje ze szkołami pomogą wyłonić rodziny, którym przekazane będą zakupione laptopy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick