Odbudowali Strugę Ostrowską [ZDJĘCIA]

5
Fot. UMOstrów
Ostrowska Struga została odbudowana, wyregulowana i wzmocniona. Ma to zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć zalewania niektórych części miasta w czasie intensywnych opadów deszczu. Inwestycja ta obejmowała także zabudowę separatorów na wylocie kanalizacji deszczowej. Służą one do zebrania z wody olejów, tłuszczy i innych zanieczyszczeń. W miejscu gdzie przepływa struga zostaną posadzone nowe drzewa.

Umocnienie Strugi Ostrowskiej to część ogromnego planu mającego na celu odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z terenu miasta do Ołoboku. Wcześniej wybudowane zostały kolektory deszczowe w ulicy Torowej wraz z zabudową separatorów w zbiorniku oraz wybudowano zbiornik retencyjny przy ulicy Torowej. Prace trwają jeszcze przy ulicy Osadniczej gdzie budowany jest rów retencyjny i kolektor deszczowy.

Koryto Strugi na 400-metrowym odcinku zostało odbudowane, wyregulowane i umocnione. Inwestycja ta obejmowała także zabudowę separatorów na wylocie kanalizacji deszczowej. Służą one do zebrania z wody olejów, tłuszczy i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu do rzeki trafia już woda oczyszczona. – Było to niezwykle trudne i wymagające zadanie. Prace wykonywane przy nurcie wodnym są ryzykowne ze względu na możliwość wystąpienia wody w momencie obfitych opadów. Mamy za sobą kilka niebezpiecznych sytuacji, jednak satysfakcja z dobrze wykonanej pracy jest ogromna – mówi Zenon Woźniak, wykonawca zadania.

Łączna wartość wszystkich zadań w tym projekcie to blisko 10 milionów złotych. 3 miliony do kwota dofinansowania uzyskana przez ostrowski WODKAN. Jesienią przy strudze pojawią się ponad 100 nowych drzew.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 3
    7

    W czasach kiedy mowi sie o pomocy osobom starszym i miejskiej zieleni i w momencie suszy wieloletniej, politycy powinni miec odbierane mandaty za uzywanie zwrotu “uregulowana rzeka”.
    Torzynski chcial otwarcia strugi na terenie miasta (i zburzenia starych blokow tam gdzie zagrazaloby to podtopienion zastepujac to terenami otwartymi). Ale jak zawsze gorszy sort wypiera lepszy. Budujemy miasta lat 50 XX wieku myslac ze sa nowoczesne.
    Moze Duda Neron na 2 kadencje i jak juz to wszystko jego znajomi z KPC wyrownaja – no toooo beda bulwary jak sie patrzy – od morza az do Tatr!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick