Raszków: Będzie Karta „3+”. Samorząd ustala zasady

0
Samorząd gminy i miasta Raszków przygotowuje się do wprowadzenia karty "3+", czyli karty upoważniającej rodziny wielodzietne do korzystania ze zniżek na różnego rodzaju produkty i usługi. Swój udział w projekcie zadeklarowało już kilka firm z gminy Raszków, ale i z miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Karta Dużej Rodziny funkcjonuje już w wielu polskich miastach. W Ostrowie Wielkopolskim od kilku lat program ten funkcjonuje i cieszy się uznaniem rodzin oraz przedsiębiorców, którzy oferują ulgi na swoje produkty czy usługi. Pakiet zniżek dla rodzin posiadających minimum troje dzieci pożądany jest teraz także w Raszkowie.

– W ubiegłym roku rozpoczęliśmy działania mające na celu wprowadzenie Raszkowskiej Karty 3+. Zależy nam, aby mieszkańcy naszej gminy korzystali z ulg dostępnych dla rodzin 3+. Obecnie szacujemy, że na terenie Gminy i Miasta Raszków znajduje się około 160 rodzin wielodzietnych – mówi Jacek Bartczak, burmistrz gminy i miasta Raszków.

W pierwszej kolejności potrzebne będzie zyskanie przez raszkowski samorząd przychylności lokalnych przedsiębiorców. Jak zapewniają władze gminy, pierwsi przedsiębiorcy już zadeklarowali chęć przystąpienia do projektu.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne, podczas którego omówione zostaną szczegóły wprowadzenia Raszkowskiej Karty „3+” zaplanowano na 2 października o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej (sala nr 15) ratusza w Raszkowie. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani, zarówno potencjalni korzystający z karty oraz przedsiębiorcy chcący przystąpić do programu.

foto: rodzina.gov.pl

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick