Radość z odkrywania prac [ZDJĘCIA]

6
Nierealne, przenoszące nas w świat marzeń sennych, baśni, fantastyki - tak można by powiedzieć o najnowszych pracach w ostrowskiej Street Gallery. Ich autorem jest Leszek Kostuj. Ekspozycja, na której zobaczymy siedem prac malarskich twórcy wywodzącego się z Pleszewa, będzie prezentowana do jesieni.

“Strażnicy snów magicznych” – to tytuł najnowszej wystawy w ostrowskiej Street Gallery. Tym razem zobaczymy na niej prace pleszewianina Leszka Kostuja, który zajmuje się malarstwem akrylowym, olejnym, rysunkiem, malarstwem cyfrowym i animacją. Jego prezentowane w Ostrowie obrazy przenoszą nas w świat baśni czy snów. A to za sprawą motywów i istot, które je zapełniają – ptaków czy nierealnych postaci. Uderza w tych pracach kolor, niesłychana dbałość o najmniejszy nawet detal, przemyślana kompozycja i wplecione symbole: lasu, księżyca, bramy. – Ujęcie tematu z pewnością jest bardzo ciekawe, ale w pracach Leszka Kostuja także rzemiosło, perfekcyjne opanowanie warsztatu i cierpliwość przy tworzeniu dzieła sprawiają, że obrazy te zyskują także niezwykłą finezję – mówi komisarz wystawy Piotr Łopatka. – Leszek Kostuj w oryginalny i zgrabny sposób łączy świat fauny, flory i dekoracyjność. Artysta ten ma swój własny kod wizualny – dodaje natomiast Maria Szeląg, szefowa Ostrowskiego Centrum Kultury, które zawiaduje Street Gallery.

Sam twórca tak pisze o swoich pracach: “Zmienia się moja sztuka, jednak inspiracja pozostaje ta sama – przyroda, ona daje mi siłę i potrzebę tworzenia”.

W plenerowej galerii w Ostrowie prezentowanych jest siedem prac artysty: “Strażnicy magicznego drzewa”, “Lekcja astronomii V”, “Kraina Złotego Ptaka”, “Strażnicy Marzeń”, “Magiczne Ptaszki VII”, “Strażnicy Snów Magicznych II” i “Morski Ptak VI”. Wszystkie, ze względu na specyfikę Street Gallery, są powiększone do dużych formatów. Dzięki temu możemy przyjrzeć się dokładnie pracom twórcy i detalom w nich zawartych. Mimo że obecnie panują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, to będzie jeszcze ku temu szansa. Ekspozycja, obecna przestrzeni miejskiej Ostrowa przy ulicy Raszkowskiej, będzie prezentowana do jesieni. I z pewnością odkrywanie tych obrazów wypełniających wystawę “Strażnicy snów magicznych” sprawi wielu odbiorcom radość.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawe prace, podziw dla artysty. W szarym Ostrowie powinno być wiecej takich miejsc ,gdzie człowiek mógłby choc na chwilę zatrzymać się i podziwiać sztukę. ?proponuję deptak , skwer przy Dworcu PKP, okolice nowego centrum sportu-Arena.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick