Radny musi przeprosić prezesa i spółkę i wpłacić pieniądze na WOŚP

0
zdjęcie uniwersalne
Sąd Okręgowy w Kaliszu stwierdził, że Jerzy Walczak, prezes Jarocińskiego Ruchu Samorządowego i radny gminy Jarocin naruszył dobra osobiste Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i prezesa tej spółki Jerzego Wolskiego. Szef JRS-u musi przeprosić zarówno jego jak i gminną spółkę.

Na stronie internetowej Jarocińskiego Ruchu Samorządowego opublikowano dwa artykuły („Mieszkaniowa ściema” i „Mieszkaniowa ściema cd”), które w negatywnym świetle przedstawiały działania Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dotyczyły one budowy mieszkań czynszowych. Ich treść wywołała oburzenie wśród przedstawicieli miejskiej spółki i sprawa trafiła do sądu, który przyjrzał się zawartym w artykule tezom dotyczącym budowy i finansowania tych lokali.

CZYTAJ: Raszków z własną podstacją ratownictwa medycznego!

Przedstawiciele JTBS-u wskazywali na liczne przekłamania i nieprawdziwe twierdzenia, co było bezpośrednią przyczyną złożenia pozwu przeciwko autorowi tych publikacji. Spółka i jej prezes Jerzy Wolski uzasadniali wniesienie pozwu tym, że materiały prasowe i opinie w nich zawarte “nie mogą dezinformować opinii publicznej i powinny prezentować fakty”.

Batalia sądowa trwała ponad rok. 17 czerwca zapadł wyrok skazujący miejskiego radnego z Jarocina. Sąd Okręgowy w Kaliszu nakazał pozwanemu opublikowanie przeprosin i zakazał dalszego naruszania dóbr osobistych Jerzego Wolskiego i JTBS-u. Zasądził także od Jerzego Walczaka 1 000 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także obciążył go kosztami sądowymi. Wyrok jest nieprawomocny.

CZYTAJ: Tak wygląda populacja Ostrowa Wielkopolskiego [ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE DANE]

Jak przypomina jarociński urząd, nie jest to pierwszy wyrok za naruszenie dóbr osobistych przez radnego. Poprzedni zapadł w 2018 roku. Wtedy JRS musiał przeprosić gminę Jarocin

Przypomnijmy, że już w 2018 roku Jarociński Ruch Samorządowy, którego prezesem jest Jerzy Walczak, za naruszenie dóbr osobistych musiał przeprosić Gminę Jarocin.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick