Raszków z własną podstacją ratownictwa medycznego!

6
Choć właściwa karetka pojawi się dopiero jesienią to od dzisiaj mieszkańcy Gminy i Miasta Raszków mają swoją własną podstację ratownictwa medycznego, podlegającą pod ostrowski szpital. Raszków był brakującym elementem na mapie powiatu, w którym brakowało ambulansu z prawdziwe zdarzenia. Od dzisiaj na terenie gminy zaczęła funkcjonować podstacja ratownictwa medycznego. Karetka wciąż będzie na miejscu, a dojazd do pacjenta nie będzie utrudniony.

Gdy karetka pogotowia wyjeżdżała z ostrowskiego szpitala i zmierzała w stronę Gminy Raszków, droga zajmowała niekiedy ponad 15 minut. – W stanach zagrożenia życia to zdecydowanie za długo. Biorąc pod uwagę przejazd przez ulicę Krotoszyńską w Ostrowie ten czas jeszcze się wydłużał – mówi Bartosz Wróbel, ratownik medyczny.

1 lipca swoją pracę rozpoczęła podstacja ratownictwa medycznego na terenie Gminy Raszków. Karetka pogotowia będzie stacjonować w budynku OSP Raszków. – Żadne pieniądze nie przyniosłyby mieszkańcom gminy takiej radości, jak to, że od 1 lipca będzie tu stacjonować karetka. Jesteśmy bardziej bezpieczni i szczęśliwi – mówił Jacek Bartczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków.

Zakup karetki został sfinansowany przez władze samorządowe. Utrzymaniem podstacji, ratowników medycznych oraz pojazdu zajmuje się Urząd Wojewódzki. – W tej chwili w Wielkopolsce stacjonuje 121 karetek. Do tego grona dołączyła właśnie ta w Raszkowie – informował Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Koszt zakupu karetki to ponad 600 tysięcy złotych. Utrzymanie pojazdu oraz podstacji ratownictwa medycznego to wydatek 1,5 miliona złotych rocznie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Czas na gminę i miasto Nowe Skalmierzyce tutaj też trzeba czekać kilkanaście minut na przyjazd karetki a w mieście są różne zakłady pracy w których pracuje kilka tysięcy osób często dochodzi do zdarzeń drogowych i potrąceń pieszych

  2. widziałam. pełno samochodów, telewizja, pełno ludzi obok siebie. ale maseczki nie widziałam…. żeby tylko ta karetka nie jezdziła niedługo z wirusem…..

  3. W południowo wschodniej części powiatu Ostrowskiego brakuję podstacji ratowniczej. Najdalsze rejony gminy Sieroszewice. Miejscowości Wielowieś, Zamość . Dojazd karetki do tych miejscowości to od 25 – 40 min.

  4. Do Zamościa napewno wysyłają z sosiedniego powiatu z podstacji Grabów nie logiczne jest żeby wysyłali z Ostrowa mając 2km obok karetkę.

  5. Karetka w Raszkowie ciągle w dezynfekcji ! Ta sytuacja się powtórzyła !Nawet nie spytali co się dzieje z pacjentem ! Usłyszeliśmy że proszę przyjechać później albo jechać do Ostrowa !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick