DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Radni uchwalili ulgi dla przedszkolaków z niepełnosprawnościami

Rajcy byli jednogłośni w kwestii odciążenia rodziców dzieci niepełnosprawnych z części opłat za pobyt w przedszkolach. Nie tak dawno, bo w grudniu przegłosowano minimalną większością głosów wprowadzenie opłaty 1 zł za każdą godzinę powyżej piątej. – Bardzo się cieszę, że ostrowscy radni jednogłośnie przyjęli ten pomysł. To forma wsparcia dla rodzin wielodzietnych oraz tych wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Całkowite zwolnienie z opłaty dotyczy 54 ostrowskich przedszkolaków z niepełnosprawnościami. Ulga będzie dotyczyć osób, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju. Na 80-procentową ulgę będą mogli liczyć rodzice 361 małych posiadaczy Ostrowskiej Karty Rodziny 3+.

CZYTAJ TEŻ: Prawie 1,5 mln zł na wymianę “kopciuchów” w 2021 roku. Urzędnicy pokazują, że jakość powietrza się poprawia

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • O
    ostrowianin

    wtorek, 2 marca, 2021

    Cieszycie się ludzie? Kilka lat temu głosami radnych Platformy Obywatelskiej zniesiono opłaty za pobyt w przedszkolu. W styczniu tego roku głosami radnych pani Klimek z tzw przyjaznego miasta z powrotem te opłaty przywrócono dla wszystkich dzieci. A teraz minął miesiąc i co widzimy? Części dzieciom łaskawcy ponownie podarowali te opłaty. cieszycie się ludzie? Jacy oni przyjaźni? Jak będziecie grzeczni to może i reszcie dzieci znowu te opłaty zniosą? To będzie wielki sukces pani Klimek i jej radnych!!!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz