DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Radni przegłosowali! W Ostrzeszowie ruszy budżet obywatelski!

Budżet obywatelski działa już w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki niemu i pomysłom mieszkańców w mieście pojawiło się wiele ciekawych inwestycji. Kolejne miasto, które zdecydowało się oddać głos obywatelom jest Ostrzeszów. Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali projekt uchwały. – Przeznaczyliśmy na ten cel pół miliona. Myślę, że do tej adekwatna kwota, jeśli chodzi o Ostrzeszów. Myślę, że ten pomysł się przyjmie, bo to mieszkańcy będą decydować o kierunkach, w których miasto powinno iść. Od kilku lat zaczynam zauważać, że ludzie zaczynają się interesować sprawami Ostrzeszowa – mówi Marcin Świtoń, przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego.

Budżet obywatelski jest drugą częścią wprowadzenia planu miasta na zwiększenie partycypacji mieszkańców. – Pierwszą było wprowadzenie funduszy sołeckich na terenach wiejskich. Uchwała została już przegłosowana przez mieszkańców, a więc teraz rozpoczynamy kalendarz prac. Najpierw informacyjnych dla mieszkańców, a później przyjmowanie wniosków, analiza, a we wrześniu głosowanie – dodaje Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Pół miliona zaplanowane na budżet obywatelski zostanie podzielone. 400 tysięcy zostanie przeznaczone na duże zadania inwestycyjne i 30 tysięcy na zadania miękkie, profilaktyczne.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz