DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rada Nadzorcza Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia odwołana!

Rada Powiatu w Ostrzeszowie zarekomendowała Zgromadzeniu Wspólników OCZ – Staroście Ostrzeszowskiemu odwołanie Rady Nadzorczej Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, a zgromadzenie podjęło decyzję o odwołaniu Rady Nadzorczej Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Taką informację podał Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.

Więcej na ten temat:

Decyzja o odwołaniu rady nadzorczej była podyktowana – jak czytamy w komunikacie – „serią tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w OCZ”. Jednocześnie prezes OCZ został zobowiązany do podjęcia czynności służbowych wobec dyrektora ds. medycznych OCZ. (…) Kwestie odpowiedzialności indywidualnej wobec ostatnich tragicznych wydarzeń, zostaną ustalone w drodze śledztwa prokuratorskiego” – czytamy dalej.

Jednocześnie Rada Powiatu Ostrzeszowskiego i Zgromadzenie Wspólników podkreślają, że jest to pierwszy etap działań mających na celu odbudowę zaufania mieszkańców do szpitala i kadry medycznej.

Komunikat starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego

W związku z serią tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz w ślad za licznymi skargami mieszkańców, informuję, że Rada Powiatu w Ostrzeszowie zarekomendowała Zgromadzeniu Wspólników OCZ – Staroście Ostrzeszowskiemu odwołanie Rady Nadzorczej Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

Zgromadzenie Wspólników sp. z o.o. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, w dniu 1.09.2020 r. na podstawie Aktu Założycielskiego – Statutu Spółki OCZ (cz. B §20) podjęło decyzję o odwołaniu Rady Nadzorczej OCZ za brak właściwego nadzoru nad działalnością spółki Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia. Jednocześnie prezes OCZ został zobowiązany do podjęcia czynności służbowych wobec dyrektora ds. medycznych OCZ.

Kwestie odpowiedzialności indywidualnej wobec ostatnich tragicznych wydarzeń, zostaną ustalone w drodze śledztwa prokuratorskiego.

Rada Powiatu wspólnie ze Zgromadzeniem Wspólników podkreślają, że powyższe działania stanowią pierwszy etap czynności mających za zadanie stopniową odbudowę zaufania mieszkańców do placówki oraz jej kadry medycznej.

Starosta Ostrzeszowski
/-/ Lech Janicki

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • P
  Pacjent

  wtorek, 1 września, 2020

  Czy czasem Rada Nadzorcza OCZ w Ostrzeszowie nie jest kozłem ofiarnym po tej tragedii. Sądzę że winnych jest więcej tak w szpitalu jak i w starostwie.

  Odpowiedz
 • J
  JaNuszek

  środa, 2 września, 2020

  Prosty sposób na odbudowę zaufania mieszkańców do placówki jest, podać się do dymisji, panie starosto!
  Czas zakończyć układy rodzinne, kolesiostwo, a przede wszystkim zatrudnienie fachowej kadry medycznej!

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  piątek, 4 września, 2020

  ha ha odwołana rada nadzorcza, … przecież kierownik jednostki to prezes, on odpowiada za prowadzenie szpitala, …. rada winna wszcząć kontrolę, jeśli prezes nie radzi sobie , winna odwołać zmienić prezesa…

  Odpowiedz
 • C
  Celina

  niedziela, 6 września, 2020

  A może czas na to aby ludzie hejtujacy potrzebowali pomocy szpitala, ale wtedy wypad do innych szpital i bo tam gdzie nas nie ma to jest cudownie, pojedź i sprawdź no i powodzenia, ja sprawdziłam

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz