PWSZ w Kaliszu zawiesza zajęcia do połowy kwietnia

2
Fot. pwsz.kalisz.pl
Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu zdecydował o zawieszeniu zajęć dla studentów do połowy kwietnia. Taka decyzja została podyktowana zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a zapadła we wtorek podczas posiedzenia Kolegium Rektorskiego kaliskiej PWSZ, na które zostali zaproszeni m. in. dziekani poszczególnych wydziałów.

Decyzją rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zawieszono zajęcia do połowy kwietnia. – Po konsultacjach z ministrami: Przemysławem Bilińskim i Marianem Sygitem, który są pracownikami naszej uczelni, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć do 16 kwietnia. Namawiam wykładowców, żeby – jeśli to możliwe, przeszli w tryb e-learningowy i przynajmniej część zajęć prowadzili w trybie on line. W ten sposób odpowiadamy na prośbę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które rekomenduje taką właśnie formę nauczania w tym trudnym dla wszystkich okresie – informuje prof. Andrzej Wojtyła, rektor PWSZ.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowskie lodowisko zamknięte od 11 marca. Powodem decyzja premiera

Rektor poinformował także, że wstrzymane zostały wyjazdy służbowe pracowników, studentów oraz przyjmowanie zagranicznych delegacji. W każdym obiekcie zostały umieszczone pojemniki z płynami aseptycznymi. Zostały odwołane wszystkie imprezy, które były zaplanowane, czyli Dzień otwarty uczelni, Juwenalia i imprezę studencką o ,,Ekstremalia”. – W domu studenta ,,Bulionik” wydzieliliśmy jedno piętro, które w sytuacji zagrożenia może służyć jako izolatka – dodaje rektor Wojtyła.

Decyzja rektora jest podyktowana także tym, że wielu studentów dojeżdża na kaliską uczelnią z różnych części Polski, zwłaszcza na studia zaoczne. – Większość korzysta ze środków masowej komunikacji, gdzie istnieje poważne ryzyko zarażenia się koronawirusem – mówi Wojtyła.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Czym różni się zebranie studentów na sali wykładowej od tych w szkole podstawowej czy średniej? I dlaczego tam odwołują zajęcia a na dodatek teraz spędzają uczniów na rekolekcje gdzie dopiero jest skupisko

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick