DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

PWSZ w Kaliszu zawiesza zajęcia do połowy kwietnia

Decyzją rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zawieszono zajęcia do połowy kwietnia. – Po konsultacjach z ministrami: Przemysławem Bilińskim i Marianem Sygitem, który są pracownikami naszej uczelni, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć do 16 kwietnia. Namawiam wykładowców, żeby – jeśli to możliwe, przeszli w tryb e-learningowy i przynajmniej część zajęć prowadzili w trybie on line. W ten sposób odpowiadamy na prośbę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które rekomenduje taką właśnie formę nauczania w tym trudnym dla wszystkich okresie – informuje prof. Andrzej Wojtyła, rektor PWSZ.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowskie lodowisko zamknięte od 11 marca. Powodem decyzja premiera

Rektor poinformował także, że wstrzymane zostały wyjazdy służbowe pracowników, studentów oraz przyjmowanie zagranicznych delegacji. W każdym obiekcie zostały umieszczone pojemniki z płynami aseptycznymi. Zostały odwołane wszystkie imprezy, które były zaplanowane, czyli Dzień otwarty uczelni, Juwenalia i imprezę studencką o ,,Ekstremalia”. – W domu studenta ,,Bulionik” wydzieliliśmy jedno piętro, które w sytuacji zagrożenia może służyć jako izolatka – dodaje rektor Wojtyła.

Decyzja rektora jest podyktowana także tym, że wielu studentów dojeżdża na kaliską uczelnią z różnych części Polski, zwłaszcza na studia zaoczne. – Większość korzysta ze środków masowej komunikacji, gdzie istnieje poważne ryzyko zarażenia się koronawirusem – mówi Wojtyła.

Napisz do autora

Komentarze (2)
  • O
    Oburzony

    wtorek, 10 marca, 2020

    Czym różni się zebranie studentów na sali wykładowej od tych w szkole podstawowej czy średniej? I dlaczego tam odwołują zajęcia a na dodatek teraz spędzają uczniów na rekolekcje gdzie dopiero jest skupisko

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz