PWSZ w Kaliszu czwartą uczelnią w kraju i pierwszą w Wielkopolsce w swojej kategorii

1
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu zajęła czwarte miejsce w rankingu Perspektyw oceniającym tego typu placówki w całym kraju.

Kaliska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego została sklasyfikowana na czwartym miejscu w Polsce wśród szkół zawodowych tego typu. Najlepiej w zestawieniu Perspektyw została oceniona Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a tuż za nią uplasowały się Akademia im. Jakuba z Paradyża i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Gdyby ktoś odczuwał niedosyt w związku z zajęciem miejsca tuż za podium, warto zaznaczyć, że kaliska szkoła jest w tym zestawieniu najlepszą w Wielkopolsce. Najwięcej punktów w rankingu kaliska PWSZ zebrała w kategoriach: „absolwenci na rynku pracy”, warunki kształcenia” oraz „siła naukowa”.

ZOBACZ TEŻ: Dotychczasowa rektor poza PWSZ

– Wynik rankingu odzwierciedla obecną siłę naszej uczelni. Zapewniam jednak, że będę dążył do tego, aby w kolejnych latach powrócić na pierwsze miejsce w zestawieniu uczelni zawodowych, bo przecież Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, była już klasyfikowana na najwyższym stopniu podium. Myślę, że czwarte miejsce, to dobry punkt wyjścia, by piąć się w górę, w tym prestiżowym zestawieniu – mówi prof. Andrzej Wojtyła, rektor uczelni.

ZOBACZ TEŻ: Senator PiS-u rektorem kaliskiej uczelni

RANKING PAŃSTWOWYCH WYŻSZYCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Brawo Panie Rektorze. Tak trzymać. Widać, że na Kaliszu i kaliskiej PWSZ Panu zależy.Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick