Senator PiS-u rektorem kaliskiej uczelni

3
Fot. pwsz.kalisz.pl
Znamy nazwisko nowego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Został nim Andrzej Wojtyła, senator Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku odwołaną w lutym Magdalenę Pisarską-Krawczyk.

Prof. Andrzej Wojtyła to nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Senator Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 18 głosów, co pozwoliło mu wygrać w pierwszej turze. Pokonał prof. Jarosława Wołejszę i dotychczasową rektor prof. Magdalenę Pisarską-Krawczyk.

Przypomnijmy, że Pisarska-Krawczyk została odwołana ze stanowiska w lutym 2018 roku.

W głosowaniu wzięło udział 35 z 38 uprawnionych elektorów. Zanim opowiedzieli się za swoimi faworytami, kandydaci na stanowisko rektora przedstawili publicznie swoje wizje rozwoju uczelni. – Dziękuję wszystkim elektorom. Nie tylko tym, którzy na mnie głosowali, ale również tym, którzy poparli innych kandydatów. Chcę wspólnie z Wami rozwijać Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Sporo mówiłem na temat rozwoju kaliskiej uczelni w swoich publicznych wystąpieniach, a teraz przyszedł czas na wdrożenie mojego programu w życie – powiedział tuż po wyborze prof. Wojtyła.

Kalisz. Uczelnia szuka nowego rektora? Pisarska-Krawczyk poza PWSZ

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jeszcze trochę , to wejdą PiS-uary do mojego łóżka lub piwnicy . O zgrozo co się dzieje!!! P.S. Ciekawe kogo szykują na Prezydenta w Ostrowie??????????

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick