DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pulsoksymetry i koncentratory tlenu dla mieszkańców Ostrowa. Będzie je można wypożyczyć bezpłatnie

Sprzęt ma być wypożyczany za darmo tym mieszkańcom, którzy ciężej przechodzą zakażenie koronawirusem, ale nie na tyle, by wymagać hospitalizacji. Pulsoksymetry i koncentratory tlenu mają pomóc kontrolować swój stan zdrowia w domu.

Sprzęt został zakupiony przez władze miasta za kwotę 50 tysięcy złotych i ma dotrzeć do Ostrowa 15 grudnia. „Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli ten sprzęt wypożyczać do domu. Wypożyczenia będzie prowadziła stacja Caritas, która od wielu lat zajmuje się także wypożyczaniem sprzętu medycznego” – informują władze miasta.

CZYTAJ: Miasto i spółki przekazały szpitalowi kolejne pieniądze

Pulsoksymetry to nic innego, jak małe urządzenia, które zakłada się na palec, a ono mierzy saturację, czyli poziom natlenienia krwi w naszym organizmie. Osobie, która choruje na COVID-19 w domu pulsoksymetr może uratować życie. U osoby zdrowej poziom saturacji wynosi od 96% do 99%. Jeśli u osoby chorej poziom tlenu we krwi spadnie poniżej 95% to oznacza, że stan zdrowia zaczyna się pogarszać i należy skontaktować się z lekarzem.

Gdy saturacja spada może dojść do niedotlenienia organizmu. Jakie są jego objawy? Kaszel, duszność, zawroty głowy, przyspieszona akcja serca, splątanie, zawroty i ból głowy, nadmierna senność. Gdy saturacja niebezpiecznie spadnie u osoby zakażonej koronawirusem, musi ona trafić do szpitala pod opiekę lekarzy.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz