Pulsoksymetry i koncentratory tlenu dla mieszkańców Ostrowa. Będzie je można wypożyczyć bezpłatnie

0
Fot. freepik
Pulsoksymetry i koncentratory tlenu mają dotrzeć do Ostrowa Wielkopolskiego 15 grudnia. Sprzęt zakupiono za kwotę 50 tysięcy złotych i ma być bezpłatnie wypożyczany mieszkańcom miasta, którzy chorują na COVID-19. Szczegóły mamy poznać, gdy sprzęt dotrze do stacji Caritas.

Sprzęt ma być wypożyczany za darmo tym mieszkańcom, którzy ciężej przechodzą zakażenie koronawirusem, ale nie na tyle, by wymagać hospitalizacji. Pulsoksymetry i koncentratory tlenu mają pomóc kontrolować swój stan zdrowia w domu.

Sprzęt został zakupiony przez władze miasta za kwotę 50 tysięcy złotych i ma dotrzeć do Ostrowa 15 grudnia. „Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli ten sprzęt wypożyczać do domu. Wypożyczenia będzie prowadziła stacja Caritas, która od wielu lat zajmuje się także wypożyczaniem sprzętu medycznego” – informują władze miasta.

CZYTAJ: Miasto i spółki przekazały szpitalowi kolejne pieniądze

Pulsoksymetry to nic innego, jak małe urządzenia, które zakłada się na palec, a ono mierzy saturację, czyli poziom natlenienia krwi w naszym organizmie. Osobie, która choruje na COVID-19 w domu pulsoksymetr może uratować życie. U osoby zdrowej poziom saturacji wynosi od 96% do 99%. Jeśli u osoby chorej poziom tlenu we krwi spadnie poniżej 95% to oznacza, że stan zdrowia zaczyna się pogarszać i należy skontaktować się z lekarzem.

Gdy saturacja spada może dojść do niedotlenienia organizmu. Jakie są jego objawy? Kaszel, duszność, zawroty głowy, przyspieszona akcja serca, splątanie, zawroty i ból głowy, nadmierna senność. Gdy saturacja niebezpiecznie spadnie u osoby zakażonej koronawirusem, musi ona trafić do szpitala pod opiekę lekarzy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick