Miasto i spółki przekazały szpitalowi kolejne pieniądze

1
Kolejny zastrzyk finansowy dla ostrowskiego szpitala na walkę z koronawirusem. Symboliczne czeki na łączną kwotę 130 tysięcy złotych dyrektorowi szpitala Dariuszowi Bierle przekazali w środę prezydent Ostrowa Beata Klimek, a także przewodniczący ostrowskiej rady miejskiej, Jarosław Lisiecki i prezes Centrum Rozwoju Komunalnego, Bartosz Ziółkowski. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych łóżek i aparatów tlenowych niezbędnych w skutecznej walce z pandemią.

Miasto Ostrów Wielkopolski wsparło szpital kwotą 100 tysięcy złotych. 60 tysięcy pochodzi z miejskiego budżetu, a pozostałe 40 tysięcy z zasobów spółek miejskich. Dodatkowe 30 tysięcy złotych, w imieniu całej ostrowskiej rady miejskiej, przekazał szpitalowi Jarosław Lisiecki. – To kwota, którą udało się w tym roku zaoszczędzić w biurze rady, bo nie organizowaliśmy ani uroczystości związanych z 3. Maja, ani uroczystej sesji i obchodów święta miasta, które przypada na 10. listopada – mówił przewodniczący.

– Ostrowskiemu szpitalowi przyda się każdy grosz, bo oddziały covidowe wciąż potrzebują nowego sprzętu. Zakup nowych łóżek wspomoże leczenie tych najciężej chorych – tłumaczył dyrektor Bierła, dziękując za wsparcie.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick