Puchar Davisa w Kaliszu bez publiczności. Decyzja podyktowana koronawirusem

5
Fot. Panpage Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza
Polski Związek Tenisowy w porozumieniu z prezydentem Kalisza, wojewodą wielkopolskim oraz Ministerstwem Sportu zdecydował, że mecz tenisowy Polska - Hongkong w ramach Pucharu Davisa odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystko za sprawą pierwszego w Polsce przypadku zakażenia koronawirusem.

W najbliższy weekend w Kaliszu odbędzie się mecz tenisowy Polska – Hongkong w ramach rozgrywek Pucharu Davisa. Rozgrywki odbędą się w Arenie Kalisz, ale jednak bez udziału publiczności. Poinformował o tym prezydent Kalisza za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. – Szanowni Państwo, w związku z dynamiczną sytuacją w kraju, związaną z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, Polski Związek Tenisowy w porozumieniu z władzami Miasta Kalisza, Wojewodą Wielkopolskim oraz Ministerstwem Sportu podjął decyzję, że spotkanie tenisowe o Puchar Davisa Polska –Hongkong odbędzie się bez udziału publiczności. Mecze miało obejrzeć na żywo ponad dwa tysiące kibiców, jednak zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze – czytamy na fanpage’u Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza.

Decyzja związana jest z informacją, jaka dotarła do mediów w środę rano. Minister Zdrowia poinformował, że potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Polski. Pacjent wrócił z Niemiec i przebywa obecnie na terenie szpitala w Zielonej Górze.

CZYTAJ: Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce

W środę w Arenie Kalisz odbyła się konferencja prasowa, w której  wzięli udział m.in. członkowie reprezentacji: Mariusz Fyrstenberg i Jerzy Janowicz. Polacy zmierzą się z rywalami z Azji po raz pierwszy w historii. Zagrają w singlu i deblu.

CZYTAJ: Fyrstenberg, Janowicz i spółka gotowi na mecz Polska – Hongkong w ramach Pucharu Davisa

Losowanie par odbędzie się w czwartek w kaliskim ratuszu. Początek rywalizacji w piątek 6 marca o godz. 17.00.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. We Włoszech ani jeden mecz nie jest odwołany….Zmarło tam już dużo ludzi a życie trwa. Polak kuźwa jedna potrafi

  2. „Oficjalnie! Hit Serie A i inne mecze odwołane z powodu koronawirusa. Decyzja w ostatniej chwili
    29.02.2020 12:31
    Pięć spotkań włoskiej Serie A, które miały odbywać się w ten weekend bez udziału publiczności, zostało oficjalnie przełożonych na 13 maja. Z tego powodu nie odbędzie się m.in. hit ligi pomiędzy Juventusem a Interem Mediolan”.
    „Juventus – AC Milan 4.03.2020 – mecz Pucharu Włoch odwołany!”.
    W jakim celu „Jaśko” podaje nieprawdziwe informacje?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick