Psy do spółek, kot do urzędu, czyli jak w Ostrowie promują adopcję zwierząt

11
Dwa psy trafiły do siedziby OZC-u, wkrótce drugi zamieszka na terenie RZZO, a do urzędu na miejsce Reksia trafi kotka. Władze Ostrowa Wielkopolskiego chcą w ten sposób promować adopcję zwierząt ze schroniska w Wysocku Wielkim.

Kilka dni temu informowaliśmy, że prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego Mariusz Bolach przygarnął Reksia – psa, który trafił niedawno z podostrowskiego schroniska do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Miłość do zwierząt w samorządowych instytucjach jednak dopiero rozkwita. Do OZC-u przy ul. Grunwaldzkiej trafiły dwa psy ze schroniska, które zamieszkały w jednym z budynków. Będą mogły także swobodnie spacerować po terenie spółki. Eryk i Jana to zwierzaki, które mieszkały w schronisku w jednym kojcu. Teraz będą wieść życie w zdecydowanie lepszych warunkach. – Myślę, że zasłużyły na to miejsce, bo będą miały dużo swobody. Przedstawiciele spółki zapewniają, że będą starać się polepszać im warunki, żeby miały tu prawdziwy dom – przekonuje Agnieszka Nowicka, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Akcja promowania adopcji psów i kotów ze schroniska trwa w najlepsze i włączyła się w nią kolejna miejska spółka – Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Na terenie RZZO mieszka już jeden psiak, a wkrótce dołączy do niego kolejny. – Będę mocno namawiała szefów komunalnych spółek, aby tam, gdzie jest to możliwe, adoptowali kolejne psiaki. Marzę o tym, aby pozostałe jednostki miejskie oraz nasi pracownicy wzięli w tej akcji udział – wyjaśnia prezydent Klimek.

Jak dodaje, planuje przygarnąć kotkę, która zastąpi w urzędzie Reksia. – Już się z nią widziałam. Przytuliła się do mnie, dała się pogłaskać. Jeszcze w tym tygodniu będziemy chcieli zaprosić ją do gabinetu prezydenta miasta, aby zamieszkała z nami – zapowiada.

Kotka nie ma jeszcze imienia. Będą mogli je wybrać mieszkańcy. Wkrótce ma ruszyć konkurs na imię dla niej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 16
  3

  Ciekawe gdzie piesek będzie spacerowal na terenie odpadów. Po śmieciach. A kto się nim zajmie w nocy sam. Żeby tylko nie uciekł.

  • 13
   2

   To nie Reksio ma kojec. To ten piesek na terenie odpadów ma swój kojec już. I drugi ma dołączyć. Czy to dobry pomysł. Śmieci smród. Jestem jak najbardziej za adopcja zwierząt. Tylko do domów prywatnych.

 2. 23
  6

  Liczy się lans, ahy i ohy z tym związane! Po zdjęciach widać kto cieczki dostaje aby tylko się pokazać! Takie akcje robi się bez rozgłosu! No ale w Urzędzie Miejskim są od tego wykwalifikowani planiści! Co nam mieszkańcom to da? Proste pytanie, aa co im to da? Dowartościowanie na zdjęciu jakim jest się fajnym? Serio?!

 3. 7
  3

  Oj wylał się wielki hejt na panią prezydent , na spółkę ,na urząd a czy ktoś z was wszystkich pomyślał o tych pieskach. Jana 12 lat w schronisku , Eryk 6 lat przez te wszystkie lata w schronisku nikt na nie nie spojrzał, nikt im nie dał szansy na spokojny kąt. Teraz chociaż maja swoje miejsce , swój wybieg ciszę i spokój zdała od dźwięków schroniska . Mniej jadu Ostrowianie

  • W schronisku też miały budę i kojec i opiekunów i weterynarza i kolegów w innych boksach i wolontariusze wyprowadzili ,a tu kto się nimi zajmie ?w schronisku jest pełno zwierzakòw i oby tej akcji trafiły do domów a nie z budy do budy gdzieś tam .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick