DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Przyjechali z Krakowa do Ostrowa, by... postrzelać z kuszy. Drugie ogólnopolskie zawody za nami [ZDJĘCIA][WIDEO]

Drugie ogólnopolskie zawody kusznicze rozegrano w sobotę na terenie Bractwa Kurkowego w Ostrowie Wielkopolskim. Każdy chętny mógł przyjść, postrzelać z kuszy. Przygotowano kilka stanowisk do rozgrywania zawodów, a na uczestników czekały atrakcyjne nagrody. A na czym polega strzelanie z kuszy? O tym w materiale wideo mówi organizator zawodów, Piotr Modrzyński.

Fot. Klub Kuszniczy w Kaliszu

Kusza to z definicji  broń miotająca, składająca się z łuczyska osadzonego w łożu. Cięciwę naciąga się ręcznie lub za pomocą narzędzi pomocniczych jak korba czy lewar. Strzelec nie męczy się z utrzymaniem napiętej cięciwy przez długi czas, a to dzięki konstrukcji broni. Kusza umożliwia więc  wstrzymanie się ze strzałem przez dowolnie długi czas.

Właśnie z takiego rodzaju broni mieli w sobotę okazję postrzelać mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, ale też osoby przyjezdne. Po raz drugi na terenie Bractwa Kurkowego przy ulicy Kaliskiej zorganizowano drugie ogólnopolskie zawody kusznicze. – Na zawodach gościliśmy osoby z całej Polski. Rekordziści pokonali prawie 300 km, bo przyjechali aż z Krakowa – mówi Piotr Modrzyński, prezes Klubu Kuszniczego w Kaliszu.

W zawodach mógł wziąć udział każdy chętny. Były zarówno konkurencje indywidualne, jak i grupowe. Więcej o zawodach, ale też o tym na czym polega strzelanie z kuszy w materiale wideo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz