Przetarg na budowę hali w Ostrowie ogłoszony

30
Fot. UM Ostrów
"Takie momenty zdarzają się raz w życiu" - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego tuż po ogłoszeniu przetargu na budowę hali widowiskowo-sportowej w mieście.

Temat budowy hali to historia przewijająca się od wielu lat. Wiele wskazuje jednak na to, że powoli dobiega końca. Dowodem na to może być ogłoszenie przetargu na jej budowę. – Takie momenty zdarzają się raz w życiu. Dziś ogłosiliśmy przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wojska Polskiego. To efekt wielu tygodni ciężkiej pracy moich współpracowników, za co serdecznie im dziękuję. Pierwszy krok w kierunku tak oczekiwanej miejskiej hali został zrobiony – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Niedawno informowaliśmy, że władze klubu BM Slam Stal zapowiedziały remont hali K1 przy ul. Kusocińskiego. Wtedy pojawiły się wątpliwości, czy w Ostrowie są potrzebne dwie hale. Pojawiały się także głosy, że w tej sytuacji być może miasto zrezygnuje z budowy hali przy ul. Wojska Polskiego. Dzisiaj otrzymaliśmy jasny przekaz, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

ZOBACZ TEŻ: Spółka BM Slam przystępuje do modernizacji K1

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

  • No a ile boisk placów sportowych powstałych przez ostatnie 5-6 jest wykorzystywana i w ilu procentach ? Patrz (choćby) kompleks przy LO !!! Uważam , że super (wizualnie) ale też sporo kasy pochłonął . Przejedź się i zobacz jakie zainteresowanie .o Innych nie wspomnę. Fakt hala K1 będzie płatna ale to nic dziwnego. Jeśli ma powstać na WP …to raczej z przeznaczeniem na koncerty i widowiska ….. No a miejsc parkingowy i na K1 i na WP znikoma !

 1. Łatwo się szasta nie swoimi pieniędzmi. Pół miliona w lewo czy prawo. Tu się szasta 30-40 milionami publicznych pieniędzy. Brawo pani prezydent, przejdzie pani do historii jako najbardziej rozrzutny prezydent miasta. No i jako ten, który najbardziej zadłużył miasto. A po nas choćby potop, prawda? To pani motto?

 2. Miasto powinno posiadać swoją Nową powtarzam Nową halę widowiskowo sportową . A jeżeli chodzi o K1 to przecież prywatna inwestycja i o co ten szum . To takie proste

  • Masz rację ja, powinno posiadać nawet jeśli będzie wykorzystana 4-5 razy w roku. Kalisz, w którego hali gra piłka ręczna (tu nikt nie będzie grać) dopłaca 1,2 mln rocznie do utrzymania. no to Ostrów musi przebić Kalisz- 1,5 mln? Mieszkańcom ulic czekających na ich zrobienie trzeba powiedzieć- poczekacie jeszcze długo. Ale zawsze będziecie mogli iść pooglądać piękną, pustą,miejską halę. No i zawsze będzie można ogłosić zwiedzanie hali. Na koniec zagadka- ilu ludzi dziennie korzysta z płatnego rolkowiska?

  • Ciebie chyba bolą nie powiem co. A po h.. nam nowa hala jak bedzie nowa na K1? Ty widzisz te koncerty w liczbie 5-6 rocznie w hali która potem bedzi stała pusta bo droga i nikogo na nia nie bedzie stac? Przez takich idiotów jak ty i doradców którzy pewnie chca się pożywić na tej budowie my bedziemy walić zęby w sciane. Klimkowa rozliczymy cie z tych inwestycji. Zobaczymy kto znowu wygra przetarg. Nie myślcie że ujdzie na sucho zadłużanie miasta. Nie znasz się na rządzeniu to do roboty w kiosku a nie do kierownicy sie pchasz zeby emeryturki doczekać.

  • scyzoryk otwiera się w kieszeni na taką wypisywaną głupotę.
   Kalisz jest znacznie wiekszy, bogatszy a i tak dokłada do Areny. Czy widzieliście stan techniczny tej hali?
   Jak to pięknie i latwo wydaje się cudze pieniądze na cudze zachcianki. Zamiast potrzebnych dróg, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów obiekt , który będzie przynosił tylko straty.
   Chwała wam urzędasy-czerwone pijawki !!

 3. A może zapytaj ile lodowisko zarobiło ? Bo zarobiło na siebie . Nadal nie rozumiem ludzi którzy chcą pieniądze swoje czytaj podatki przeznaczyć na prywatną inwestycję. Podejrzewam że K1 zostało rozgrzebane na pokaz i dla szantażu nie wieżę że prywatni biznesmeni zrobią ten remont za swoją kasę . Po co im ten obiekt z całym szacunkiem , będzie utrzymywać rocznie za bańke tak jak pisałeś kibicuję ale realnie nie wieże.
  W Ostrowie tylko Nowa Hala DLA WSZYSTKICH

  • A ja nie WIERZĘ, że w tej miejskiej hali ktoś będzie grać. Poza BM Slam Stal, który jest w stanie zapełnić halę kibicami, pozostałe kluby nie zbierają na meczach więcej niż 200-400 kibiców. Więc w hali na 3 tys. miejsc grać nie będą. Dziś płacą 50 zł/ godz. W tej hali, która ma być wynajmowana komercyjnie godzina wynajmu będzie wynosiła kilkaset zł, koszty np ochrony będą dużo wyższa itd… Pozostaną duże imprezy kulturalne. Ile takich masz w Ostrowie w roku ? 5,6 a może nawet 8? Rok ma 365 dni, halę trzeba ogrzewać, sprzątać. Lodowisko zarobiło dużo, ale dzisiaj przynosi straty, pracują tam ludzie, a klientów nie ma. Basen miał być czynny 3 miesiące, z podgrzewaną wodą, był czynny 30 dni. Prawdziwe koszty utrzymania poznamy za miesiąc, po roku. Hala będzie hitem, kiedy się porówna ilość dni imprezowych do wszystkich w roku. Bez pomysłu na wykorzystanie to wyrzucone pieniądze będą. Oczywiście można mieć obiekty drogie w utrzymaniu, prawie nie użytkowane. Można mieć kolejkę, która nie jeździ, rolkowisko, basen 11 miesięcy zamknięty. Czy halę użytkowaną może nawet 10 dni w roku. Jesteśmy bogatym miastem.

  • No to napisz ile straty przyniósł BASEN …dawny „OLIMPIJSKI” w poprzednim sezonie???? P.S. Nigdzie takich danych nie znalazłem………..

  • Basen stary przynosił straty tylko w sezonach, kiedy bywał otwierany- ok. 200 tys. Poczekamy, kiedy zostanie ujawniony np koszt podgrzewania wody od listopada do marca. Oraz całkowity koszt utrzymania basenu w ciągu roku łącznie z kosztem przygotowania go do sezonu. Dopiero odejmując od tego koszt sprzedanych biletów poznamy rzeczywistą stratę, oczywiście jeśli nie zostanie utajniona 😉

  • skąd wiesz, że lodowisko zarobiło na siebie? Dopiero po roku będzie można ocenić ile było wydatków i ile wpływów. Piszesz bzdury i wciskasz je ludziom. Koszt utrzymania lodowiska to łączne koszty utrzymania w ciągu roku minus wpływy z biletów. Jeśli lodowisko „zarobiło” na siebie w ciągu 4 miesięcy to nie znaczy, że w skali roku wyjdzie na plus. Myśl!

 4. Teraz hale budujecie przecież BM remontuje K1 szastacie pieniędzmi jedna hala na takie miasto jak Ostrów wystarczy przeznaczcie tą kasę i wyremontujcie stadion miejski bo brak słów trybuna główna nie dokończona a bierzecie się za sektory i tak spierdolone kto za to odpowiada ale spoko niedługo wybory i znowu naobiecują i makaron na uszy nawiną

 5. szczyt głupoty żeby się chwalić przetargiem ogłoszonym ….jeszcze troszkę i będziemy się chwalić wydaną decyzją na ogródki 🙂 miasto schodzi na dno,totalne dno….efekty bronić się powinny same,a narazie mamy wciskany kit…najśmieszniejsze jest to że antyzatoka ,jedna z nielicznych trafionych inwestycji przypadkiem,która wypędzi z centrum auta,jest w chwili obecnej najbardziej krytykowaną inwestycją przez Panią Prezydent 🙂

 6. Oj oglądając ostatnio tv proart podejrzewam że wiem kto tu optuję za k1 tylko nie mam pojęcia dlaczego tak blokował blokowała wcześniej a teraz jak chorągiewka czyżby jakiś interes w tym był

 7. wreszcie nie będzie dziadostwa w ostrowie są też inne dyscypliny sportowe rozgrywane w halach ciekawe gdzie byli kibice 2009-2015

  • Wymień kibicu, które kluby będą grać w hali na 3 tys. miejsc mając wiernych kibiców w granicach 200-300. Dzisiaj grajac w szkolnej hali nie zapełniają wszystkich miejsc i płacą za godzinę 50 zł. W tej dużej godzina pewnie ok. 500 zł. Wymień tych chętnych, mądralo.

 8. Miasto szybko nie wybuduje. Ceny oferowane w przetargach są w większości dużo wyższe niż zabezpieczone środki.
  Przespano 10-18 lat. Kalisz wybudował za ok. 24 mln, a aż 10 to dofinansowanie z zewnątrz. Dlaczego wtedy nikt nie podejmował tematu? Koszykarze prawie cały okres pierwszego pobytu w ekstraklasie mieli halę dopuszczaną warunkowo. Teraz będziemy budować gdy ceny są o wiele większe. Puławy zabezpieczyły 55 mln a drugi, kolejny już przetarg pokazał, że najtańsza oferta to ponad 84 mln, kolejne prawie 87 mln i 90 mln. A co będzie u nas?

 9. To, że ogłoszono przetarg nie oznacza, że hala na Wojska Polskiego w ogóle powstanie. Koszt tzw. robocizny w budowlance ciągle obecnie rośnie. Nikt po taniości nie wybuduje, składane oferty będą 3x większe i prezydent, czy tam następcy wycofają się z pomysłu z braku pieniędzy. I zobaczycie, że odkupią K1. To jest proste jak włos Mongoła.

 10. A ja mam inne pytanie- hala ma kosztować ok. 30 mln, prawda? Przetarg ogłoszono na podobną kwotę, prawda? Na projekt i roboty budowlane, prawda? A ile będzie kosztować wyposażenie i skąd na to pieniądze?

  • Inżynier, prawda ? Ty skończyłeś podstawową , prawda ?Czy chodziłeś po dwa lata do jednej klasy ? prawda ?

 11. A ja jestem pewien ze powiedzą ze hala bedzie kosztować 29 999 999,000 zaczną budowę a potem powiedzą zeby dołożyć 15 milionów bo zabrakło. Tak było z OCK miał kosztować 7,5 mln a kosztował prawie 15 mln tak było. Prezydentem był Torzyński który teraz cały czas optuje za nowa halą. Ciekawe jaka jest jego prawdziwa rola w tym przetargu?

  • W międzyczasie upadłość głównego wykonawcy. Przyjdzie następny i będzie domagał się zwiększenia środków. Sytuacja, z którą co raz częściej borykają się samorządy.

 12. Ale wy naiwni jesteście. To wszystko w jedną całość się składa. Ponoć Budrem ma budować, a projektować pan Radek. To nie będzie hala widowiskowo-sportowa. To będzie najtanszym kosztem i będzie wyglądać jak hangar, wejscie na trybuny z dołu z parkietu itd itp dramat a nie nowoczesna hala

 13. Hali nie będzie bo braknie pieniędzy.Za 30 mln może sobie pani prezydent postawić hale ale na papierku bo rzeczywistość jest inna.Od samego początku mydli oczy i oszukuje mieszkańców z tym swoim cynicznym uśmieszkiem.Jak wygra wybory(mam nadzieje że jednak nie)to ogłosi,że brakuje pieniędzy i nie można dokończyć budowy i będzie się szyderczo ze wszystkich śmiała.Mam nadzieję,że jak przyjdzie czas to uczciwie ją ze wszystkiego rozliczą a wtedy już nie będzie jej tak do śmiechu.Tak marnego i na niczym nie znającego się prezydenta Ostrów jeszcze nie miał.

 14. Powierzchnia tej hali ma być tylko o 10% większa niż szkolnej sali przy SP9. No to będzie piękna, miejska „halka”, ze składanymi trybunkami z pewnością. Tylko z powodu uporu rządzącej. Gratulacje.

 15. A ja widziałem te papiery na przetarg. Ludzie ona chce wybudować popierdółkę nie hale. Rozkładane trybuny, blaszak jak w Starogardzie, metrów tyle co troche większa szkolna hala. Radni zabierzcie jej pieniądze

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick