Przemeblowanie pleszewskich instytucji

0
Dom Kultury i Biblioteka Publiczna – to dwie instytucje w Pleszewie, które niebawem zmienią swoje adresy. Wszystko za sprawą modernizacji budynku po dawnym dworcu kolejowym. Jesienią przeniesiona zostanie tam biblioteka, wiosną planowana jest przeprowadzka Domu Kultury. Nowe siedziby to przede wszystkim triumf nowoczesności.

– Oddział dziecięcy będzie wyposażony w bardzo przyjazne dla dzieci mebelki. Będzie kącik animacyjny, będzie można o wiele więcej imprez dla dzieci przeprowadzać – cieszy się Elżbieta Mielcarek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Pleszewie. – Zyskamy salę multimedialną, gdzie będą zainstalowane komputery dla czytelników – dodaje. Teraz w budynku biblioteki brakuje przede wszystkim przestrzeni. Wkrótce jednak to się zmieni, bo instytucja jesienią tego roku przeniesie się do zmodernizowanej siedziby dworca kolejowego.

Podobnie jak pleszewski Dom Kultury. Jego pracownicy i uczestnicy zajęć i warsztatów będą musieli na zminę poczekać jednak trochę dłużej – w tym przypadku przeprowadzka do budynku dawnej parowozowni i dobudowanych do niej pomieszczeń planowana jest na marzec i kwiecień przyszłego roku. – Będzie sala widowiskowo-konferencyjna z pełnym wyposażeniem multimedialnym, służąca do organizacji spotkań, szkoleń i koncertów – mówi Mariusz Szymczak, dyrektor pleszewskiego Domu Kultury. Co więcej, w nowym miejscu Dom Kultury zyska pomieszczenie studia piosenki i takie, w których będzie można przeprowadzać wszelkiego rodzaju próby.

Przeprowadzka, przeprowadzką, ale co stanie się z „starymi” budynkami. Miejsce, w którym dotychczas funkcjonowała biblioteka, ma zająć Miejsko-Gminny Dom Pomocy Społecznej. Budynek po Domu Kultury będzie wyburzony.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick