Przemarznięty i przemoczony błąkał się po ulicy. Szczeniakiem zaopiekowali się policjanci

2
Policjanci dbają o bezpieczeństwo nie tylko ludzi, ale także zwierząt, czego przykładem jest ostatnia sytuacja z Jaraczewa w powiecie jarocińskim. Mundurowi uratowali życie szczeniakowi, który błąkał się nocą po ulicy. Trafi on do schroniska dla zwierząt w Gaju, gdzie będzie oczekiwał na swojego właściciela lub adopcję.

Do sytuacji doszło, gdy policjanci nocą patrolowali ulice gminy Jaraczewo w powiecie jarocińskim. Zauważyli szczeniaka, który błąkał się samotnie po ulicy, a dookoła nie było żadnych zabudowań. „Gdy nasza koleżanka wzięła maleńką, przemokniętą i zmarznięta sunię na ręce, ta natychmiast wtuliła pyszczek w ciepły mundur. Okazało się, że piesek to jeszcze szczeniak” – czytamy na fanpage’u Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

CZYTAJ TAKŻE: „Nie chcemy narażać siebie, narażać swoich rodzin i dzieci”. Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie spalarni

Z uwagi na nocną porę, nie było możliwości ustalenia właściciela czworonoga, dlatego policjanci skontaktowali się z Fundacją 'Schronisko dla zwierząt w Gaju’, którego wolontariusze opiekują się bezdomnymi zwierzętami. Tam w najbliższym czasie trafi sunia i stamtąd właściciel będzie mógł ją odebrać, po okazaniu książeczki zdrowia pieska. „Właścicielom czworonogów przypominamy, że ich obowiązkiem jest takie zabezpieczenie posesji, by zwierzę nie miało możliwości samowolnego opuszczenia. Jest to ważne zarówno dla bezpieczeństwa ludzi jak i czworonoga. Porzucenie zwierzęcia jest natomiast przestępstwem, za które grozi kara więzienia nawet na trzy lata” – przypominają jarocińscy policjanci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wszyscy właściciele psów i KOTÓW czytajcie uważnie: Właścicielom czworonogów przypominamy, że ich obowiązkiem jest takie zabezpieczenie posesji, by zwierzę nie miało możliwości samowolnego opuszczenia.”

  2. Święteczno Mikołajkowe prezenty a jak nie ma kto wyjść i zająć się zwierzakiem to lepiej wyrzucić na ulicę ,no przecież tak robią ,a że to stworzenie jest żywe i zimą może zamarznąć a latem paść z gorąca to brak rozsądku i to uczy dziecko ,masakra nic się na ile zmieni .Tato Mamo kup mi pieska a potem WON,😡🙃😵‍💫

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick