DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Przejazd w Kowalewie zostanie zamknięty. PKP informuje, co zostanie zrobione

Kierowcy podróżujący przez Kowalew w powiecie pleszewskim, a konkretniej przez tamtejszy przejazd kolejowy, muszą wybrać inną trasę. Znamy dokładny termin remontu oraz zakres prac, jakie zostaną wykonane.

Wczoraj na łamach wlkp24.info informowaliśmy o planowanym remoncie przejazdu kolejowego na ulicy Bolesława Chrobrego w Kowalewie (powiat pleszewski). W związku z pracami (22.04. – 26.04) przejazd zostanie zamknięty, a kierowcy będą musieli wybrać drogę objazdową.

MAPĘ OBJAZDÓW ZOBACZYSZ TUTAJ

Otrzymaliśmy oficjalną informację od PKP, na czym będzie polegać remont i co konkretnie zostanie wykonane. Prace będą odbywać w miejscu przejazdu linii kolejowej Kluczbork – Poznań, nr 272 i obejmie wymianę szyn w jednym z torów oraz podkładów i podsypki w drugim torze – Skrzyżowanie zyska również nowe płyty przejazdowe oraz nowy asfalt na dojazdach. Zwiększy to poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym, zapewniając możliwość płynnego pokonania torów – powiedział redakcji wlkp24.info Radosław Śledziński, z zespołu prasowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Spółka informuje, że remont przejazdu został uwzględniony w rozkładzie jazdy i nie wpłynie istotnie na czas przejazdu pociągów. – Z uwagi na zakres prac konieczna będzie tymczasowa organizacja ruchu kołowego, która została uzgodniona przez wykonawcę z zarządcą drogi. Zmieniona trasa będzie prowadzić przez Fabianów, Kotlin, Piekarzew i Pleszew, natomiast o szczegółach będzie informować czytelne oznakowanie – dodaje Radosław Śledziński.

Na remont przejazdu kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą około 300 tysięcy złotych z własnych środków.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz