DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Przedsiębiorca z Kalisza został jedynym właścicielem KKS-u Kalisz [KOMUNIKAT KLUBU]

Wszystkie udziały w rękach jednego człowieka – dotychczasowego prezesa klubu.

Dobiegły końca właścicielskie perturbacje dotyczące KKS-u Kalisz. Udziały klubu były w ostatnich latach w różnych rękach. W kuluarach można było usłyszeć, że to nie pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości klubu i wpływa na jego funkcjonowanie, które mogłoby wyglądać inaczej.

O zawirowaniach w tej materii słychać od dłuższego czasu, ale też od wielu miesięcy toczyły się rozmowy dotyczące zmiany sytuacji właścicielskiej klubu. Właśnie stało się to faktem.

Przedstawiciele KKS-u Kalisz wydali oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy: „W poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku została zawarta umowa dotycząca sprzedaży między Grzegorzem Sajdakiem i Marcinem Antczakiem na rzecz Pana Marcina Antczaka pakietu 50% udziałów KKS 1925 Kalisz. Tym samym nowym i jedynym właścicielem Dumy Kalisza, posiadającym 100% udziałów został Pan Marcin Antczak”.

Nowy właściciel od pewnego czasu pełni też funkcję prezesa klubu. Na razie nie wiadomo, czy na dłużej pozostanie na tym stanowisku, czy zdecyduje się przekazać te obowiązki komuś innemu. Duma Kalisza ma za sobą nieudaną walkę w barażach o awans do 1. ligi. Klub w nowym sezonie ponownie będzie występował na trzecim szczeblu rozgrywkowym w kraju. Czy ponownie będzie starał się awansować? Tego na razie nie wiadomo.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz