DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prywatne stacje telewizyjne w obronie abonentów [OŚWIADCZENIE]

Ponad 500 przedstawicieli firm sektora mediów, telekomunikacji i komunikacji szerokopasmowej bierze udział w trwającej do jutra Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej w Sopocie. Znaczna część dyskusji skupia się wokół planowanych zmian w ustawie o opłatach abonamentowych oraz ustawie o radiofonii i telewizji z dnia 10 maja 2017 roku.

Planowane zmiany dotyczą udostępniania przez prywatnych operatorów sieci telekomunikacyjnych i stacji kablowych danych klientów. W praktyce oznacza to, że media publiczne będą miały dostęp do danych osobowych abonentów i ich wywiązywaniu się z opłat abonamentowych.

W odpowiedzi na zmiany ustawowe, Sekcja Telewizji Lokalnych w Polsce wydała oświadczenie, którego treść brzmi następująco:

Wspieramy ideę mediów publicznych i popieramy finansowanie ich działalności z abonamentu. Sprzeciwiamy się natomiast stanowczo projektowi ustawy, który godzi w prawo naszych widzów do ochrony ich danych osobowych. Państwo dysponuje wszystkimi koniecznymi narzędziami i rejestrami, które umożliwiają realizację obowiązku powszechnej opłaty abonamentowej bez dyskryminacji i naruszania praw naszych klientów.”

Pod oświadczeniem podpisali się przedstawiciele izby samorządu gospodarczego mediów i telekomunikacji oraz operatorzy i nadawcy telewizji płatnej, w tym przedstawiciele Przedsiębiorstwa PROMAX oraz Telewizji Proart w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • S
  Schizofrenia

  środa, 24 maja, 2017

  Szkoda, że Promax ma zupełnie inne podejście do wydawania danych abonentów po adresie IP swoich abonentów – również nie przestrzegających prawa.

  Odpowiedz
 • M
  Maniol

  środa, 24 maja, 2017

  Promax moim zdaniem faworyzuje PO. Więc jestem za projektem rządowym.

  Odpowiedz
 • S
  sasquad

  środa, 24 maja, 2017

  I co po tym oświadczeniu skoro ta władza ma w d… prawo, konstytucję, wnioski o referendum, ochronę danych osobowych, zgody na udostępnianie tych danych itp. Ktoś się tym przejmie? Ta władza tak jak PZPR jest ponad wszystkim

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz