DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Prymas Polski poświęcił kaplicę przy Domu Chłopaków w Broniszewicach

Prymas Polski abp Wojciech Polak złożył w sobotę wizytę w Domu Chłopaków w Broniszewicach, gdzie miało miejsce poświęcenie kaplicy.

stopklatka z transmisji mszy / źródło: fanpage Domu Chłopaków w Broniszewicach

Kaplica pw. Najświętszej Rodziny w Domu Zakonnym Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Broniszewicach została w sobotę poświęcona przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. To on przewodniczył uroczystościom, w których wzięli udział nie tylko podopieczni sióstr Dominikanek, a także one same, ale również wielu zaproszonych gości oraz lokalna społeczność.

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy poświęcenia i namaszczenia ołtarza, a także ścian świątyni olejem krzyżma świętego. Następnie wrzucono kadzidło do ognia, by w kolejnym uroczystym akcie wnieść światło do kaplicy w postaci zapalonych świec.

W homilii zwierzchnik biskupów w Polsce przypomniał, że Kościół jest miejscem schronienia i Bożej łaski, w którym każdy znajdzie dla siebie miejsce. Podkreślił, że Kościół nie wyklucza: – W poświęconym kościele, także w tej kaplicy, ubodzy znajdą miłosierdzie, uciśnieni prawdziwą wolność, a wszyscy ludzie przyoblekać się będą w godność Bożych dzieci. Tak! Kościół jest miejscem schronienia. Jest miejscem Bożej łaski. Jest miejscem miłosierdzia i wyzwolenia. To przecież sam Pan chce, abyśmy – jak wskazuje papież Franciszek – należeli do Kościoła, który potrafi otworzyć ramiona, by przyjąć wszystkich; który nie jest domem nielicznych, ale jest domem wszystkich, gdzie wszyscy mogą zostać odnowieni, przemienieni, uświęceni przez jego miłość – najsilniejsi i najsłabsi, grzesznicy, obojętni i ci, którzy czują się zniechęceni i zagubieni.

Wreszcie wszyscy mieszkańcy Domu Chłopaków, niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności, będą mogli modlić się razem. „Wszystkich, którzy pragną modlić się w naszej kaplicy, zapraszamy w każdą niedzielę na godzinę 8:00 (z siostrami) i 11:00 (z chłopakami i siostrami). Msze będą transmitowane o 11:00” – poinformowały w niedzielę siostry Dominikanki.

Zapis transmisji z uroczystości znajduje się pod tym linkiem. Obszerną galerię zdjęć z poświęcenia kaplicy można natomiast znaleźć tutaj.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  myślący

  niedziela, 3 września, 2023

  Niesamowite. To odmieni ich życie. 😀

  Odpowiedz
 • AM
  Albert M.

  niedziela, 3 września, 2023

  Godność Kościoła zaprzepaścili pedofile i homoseksualiści w sutannach. I to nie tylko w Polsce.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz