Prowadzi po trzech rundach, ale sytuacja jest rozwojowa

1
Piątek jest czwartym dniem rywalizacji w ramach 72. MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. Po trzech rozegranych partiach na prowadzenie wysunęła się Klaudia Kulon, która przed zawodami mówiła, że przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego po medal. Za nią mecze z juniorkami. W piątek nadszedł czas na partię z Jolantą Zawadzką, wielokrotną mistrzynią Polski.

Trwają 72. MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach w Ostrowie Wielkopolskim. Jesteśmy po trzech rundach. Tylko jedna zawodniczka do tej pory wygrała wszystkie partie. Jest nią Klaudia Kulon. Spotkaliśmy się z nią przed czwartkową rundą i poprosiliśmy o podsumowanie pierwszych pojedynków na szachownicy. Choć w tej chwili jest na prowadzeniu, niewykluczone, że wszystko jeszcze się zmieni. Kilka rywalek jest tuż za nią i nic jeszcze nie zostało przesądzone.

– Nie powiem, że miałam łatwe kojarzenie, bo to są najlepsze dziewczyny w Polsce. Jak narazie grałam z juniorkami, a więc cała kadra kobiet przede mną. W czwartek właśnie zmierzę się z Jolą Zawadzką, drugim numerem startowym i wielokrotną mistrzynią Polski, także napewno dzisiaj będzie duże wyzwanie – powiedziała Klaudia Kulon przed rozpoczęciem piątkowej rywalizacji.

Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach można śledzić na żywo na kanale YouTube Polskiego Związku Szachowego. Komentuje je m.in. Zbigniew Pakleza, arcymistrz szachowy, który komentował także niedawno zakończone Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach. – Staram się zrobić wszystko, aby była to dyscyplina jak najbardziej przystępna dla laika. Nie skupiamy się na samych szachach, ale też na tym, co dookoła. Opowiadamy anegdoty, ciekawostki tak, żeby każdy mógł wyciągnąć coś dla siebie – wyjaśnił Zbigniew Pakleza podczas rozmowy z Telewizją Proart tuż po gali otwarcia mistrzostw, która odbyła się w Forum Synagoga. – Jest taki stereotyp, że szachy są nudne, ale nic bardziej błędnego. Bardzo dużo się dzieje na szachownicy i dookoła niej. Różnica między komentowaniem np. piłki nożnej a szachami jest taka, że trzeba jednak trochę główkować w kontekście tego, co dzieje się na szachownicy. Jednocześnie trzeba utrzymywać interakcję z naszymi widzami – dodał.

Przez pierwsze trzy dni rywalizacja toczyła się w Forum Synagoga, a od piątku 10 najlepszych zawodniczek w kraju, które walczą o tytuł mistrzowski, przeniosło się do Centrum Aktywności Lokalnej.

Łącze internetowe, dzięki któremu można śledzić transmisję na żywo dostarczyła firma PROMAX. Telewizja Proart i portal wlkp24.info są patronami medialnymi zawodów.

CZYTAJ: Koszykarski parkiet w Arenie Ostrów już leży. Co z nawierzchnią do piłki ręcznej?

Śledź 4. dzień Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 6
    2

    Ja mam takie pytanie ponieważ tak głośno pewne grupy społeczne krzyczą o równouprawnieniu. Dlaczego nie ma mistrzostw wspólnych dla kobiet i mężczyzn, przecież to nie sport fizyczny. Toz to jest dyskryminacja, czyż nie drogie panie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick