Najlepsze szachistki rozpoczynają walkę o Mistrzostwo Polski

0
We wtorek 4 sierpnia rozpoczynają się 72. MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. Rywalizacja będzie toczyć się w Ostrowie Wielkopolskim w Forum Synagoga po raz drugi w historii. Poprzednio imprezę tej rangi goszczono tutaj 18 lat temu. W poniedziałkowy wieczór odbyło się uroczyste otwarcie zawodów z udziałem zawodniczek oraz przedstawicieli najważniejszych szachowych instytucji w kraju w tym wielu szachmistrzów.

Dopiero zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski organizowane przez aeroklub w Michałkowie, a już startuje w Ostrowie Wielkopolskim kolejne ogólnokrajowe wydarzenie sportowe. Tym razem mowa o 72. MOKATE Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach.

CZYTAJ: Dwa oblicza Ostrovii w Łodzi. Walasek odwieziony do szpitala!

W poniedziałkowy wieczór odbyło się oficjalne otwarcie mistrzostw. Podczas gali zorganizowanej w Forum Synagoga rozlosowano numery każdej z 10 zawodniczek. Przedstawiono ich osiągnięcia oraz formułę rywalizacji. Zawody będą się toczyć zarówno o nagrody finansowe jak i sportowe laury.

Zawodniczki zagrają systemem kołowym, a więc każda z każdą. Turniej rozpisano na 9 rund. Tempo gry to 90 minut na 40 posunięć plus 30 minut na dokończenie partii, z dodawaniem 30 sekund na każde posunięcie od początku partii. Pula nagród finansowych wynosi 42 tys. zł brutto. Zwyciężczyni otrzyma 14 tys. zł, wicemistrzyni – 10 tys. zł, a zawodniczka, która zajmie trzecie miejsce – 6 tys. zł.

Pierwsza runda zostanie rozegrana we wtorek 4 sierpnia i rozpocznie się o godz. 16.00. Impreza potrwa do środy 12 sierpnia.

Telewizja Proart i portal wlkp24.info objęły to wydarzenie patronatem medialnym. Relacje z mistrzostw będzie można śledzić w serwisie sportowym oraz na naszym portalu. Firma PROMAX zapewniła natomiast łącza internetowe dla sprawnego przeprowadzenia transmisji z mistrzostw.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick