DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Protest rolników już we wtorek. Oto lista blokad w regionie

Duże utrudnienia w ruchu czekają kierowców w całej Polsce. Nie inaczej będzie w południowej części Wielkopolski. We wtorek od rana na najważniejszych drogach i węzłach w kraju będą protestować rolnicy oraz myśliwi.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Strajki mają się rozpocząć o 10:00 i potrwać do 17:00. Wyznaczono kilka lokalizacji w naszym regionie, w których rolnicy i myśliwi planują się zgromadzić, aby wyrazić sprzeciw wobec polityki Unii Europejskiej, a także działań przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

W powiecie ostrowskim zapowiedziano blokadę DK25 na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz (węzeł S11).

W powiecie ostrzeszowskim planowany jest przejazd ciągników rolniczych ulicami miasta:

 • I trasa: Łąkowa – Przemysłowa – Wojska Polskiego (DK 11) – Leśna – Powstańców Wielkopolskich – Armii Krajowej – Łąkowa.
 • II trasa: Łąkowa – Przemysłowa – Wojska Polskiego (DK 11) – Tadeusza Kościuszki – Ignacego Daszyńskiego – Walerego Gorgolewskiego – Armii Krajowej – Łąkowa.

W powiecie pleszewskim także mają wystąpić utrudnienia w ruchu. Rolnicy mają rozpocząć tam strajk od ronda im. Stanisława Mikołajczyka, które planują zablokować na ok. godzinę (po każdych 20 minutach blokady ruch będzie puszczany przez 10 minut). Później pojazdy zjadą z ronda, by udać się ul. Poznańską, Hallera, Niesiołowskiego i Kaliską na DK12 w kierunku Kalisza.

Tam uczestnicy mają się podzielić na dwie grupy. Jedna z nich w Bielawach skręci w prawo w drogę powiatową i pojedzie przez Dobrą Nadzieję, Zieloną Łąkę i Pleszew, by dotrzeć do ronda im. M. Mikołajczyka, gdzie ponownie skręci w stronę Kalisza.

Druga grupa, w momencie gdy pierwsza skręci w Bielawach w prawo, pojedzie prosto DK12 w kierunku miejscowości Kuchary, by na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcić w prawo i przez Borczysko, Kucharki, Karsy, Krzywosądów dojechać do DK11, gdzie skręci w prawo i jadąc przez Kuczków, Janków, Ludwinę, Dobrą Nadzieję, Zieloną Łąkę i Pleszew dotrze do ronda im. Mikołajczyka w Pleszewie. Stamtąd ponownie uda się w kierunku Kalisza.

Utrudnienia mają też wystąpić w Jarocinie i pod Kaliszem – dokładnie w Skarszewie na DW470.

Mapę utrudnień i blokad można znaleźć pod tym linkiem.

6 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • J
  JAN

  wtorek, 20 lutego, 2024

  Jak pszenica latem była po 1600 Pln i pisiory nie mieli kasy na skup i pełne magazyny zawalone ukraińskim tanim zbożem. Namówili baranów żeby trzymali zboża na jesień będzie drożej, a teraz my pracujący mamy pokryć ich głupotę!!!

  Odpowiedz
  • O
   Obiektywny

   wtorek, 20 lutego, 2024

   Panie, jak wolisz wpieprzać ukraińską żywność pełną metali ciężkich, pleśni czy salmonelli to proszę się przeprowadzić do naszego sąsiada. Zamiłowania partyjne i polityczne nie mają sensu.
   Żywność ma być zdrowa i bezpieczna dla konsumentów.

   Odpowiedz
   • J
    JAN

    wtorek, 20 lutego, 2024

    A kto tu mówi o jedzeniu Piszę o waszej pazerności i głupocie byście G…no sprzedali rodakom.A OD POLSKIEJ ŻYWNOŚCI PROSTO OD CHŁOPA W NOWEJ DĘBIE UMARŁ WŁAŚNIE UKRAINIEC

    Odpowiedz
   • R
    Ryś

    czwartek, 22 lutego, 2024

    Lepsza jakość polskiej żywności to mit. A ja chcę mieć możliwość zakupu tańszej żywności, wystarczy informacja o kraju pochodzenia.

    Odpowiedz
 • O
  Obiektywny

  wtorek, 20 lutego, 2024

  Ani kroku w tył !

  Odpowiedz
 • B
  Barbara

  wtorek, 20 lutego, 2024

  Biedy na wsi nie widać…jeden przed drugim lepsze chałupy stawia…w dupach im się przewraca z dobrobytu i ciągle im mało.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz