DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prokurator: "Wszczęto postępowanie w sprawie ewentualnego narażenia na niebezpieczeństwo noworodka"

W poniedziałek w kępińskim szpitalu doszło do urazu okołoporodowego u noworodka. Dziecko zostało przewiezione do lecznicy w Ostrowie. Sprawą zainteresowała się prokuratura.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, celem weryfikacji okoliczności, które pojawiły się w przestrzeni medialnej, a miały rozbieżny charakter, prokurator rejonowy w Kępnie z urzędu podjął dezycję o przeprowadzeniu czynności przez funkcjonariuszy policji zmierzających do weryfikacji okoliczności związanych z porodem, jak i zdarzeniami, które miały miejsce bezpośrednio po nim 31 października w szpitalu powiatowym w Kępnie. – Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikomu nie zostały przedstawione zarzuty. Należy podkreślić, że aktualnie zachodzi konieczność przesłuchania wszystkich świadków i odtworzenia sekwencji zdarzeń w formie procesowej – mówi prokurator Maciej Meler.

Więcej o prowadzonym postępowaniu w materiale wideo.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • O
    Ostrowianka

    sobota, 5 listopada, 2022

    Dziecko rodzi się zdrowe tylko przy porodzie się coś stanie i do końca życia kaleka ale położna niczemu nie winna czy też położnik .powinna wylecieć z pracy dyscyplinarnie..

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz