Ze szpitala w Kępnie do szpitala w Ostrowie. „Doszło do urazu okołoporodowego” [AKTUALIZACJA]

6
Fot. Pixabay
W poniedziałek w kępińskim szpitalu doszło do urazu okołoporodowego u noworodka. Informację potwierdził portalowi wlkp24.info przedstawiciel szpitala. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Lekarze oceniają jego stan jako stabilny.

Oficjalnego komentarza w tej sprawie udzielił portalowi wlkp24.info Zbigniew Bera, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala w Kępnie. – 31 października doszło do urazu okołoporodowego. Poród był siłami natury. Kategorycznie zaprzeczamy informacjom, że upadek był z dużej wysokości i na pewno to nie była podłoga. Jednak z powodu tego, że były zewnętrzne obrażenia, dziecko zostało przekazane do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim poinformował przedstawiciel szpitala.

Noworodek został przewieziony do ostrowskiej lecznicy karetką neonatologiczną. – Potwierdzam, że noworodek przebywa na oddziale neonatologicznym. Jego stan jest stabilny – powiedział Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Szpital w Kępnie ma jeszcze dziś w tej sprawie wydać oficjalne oświadczenie. Ma ono zostać opublikowane na stronie internetowej lecznicy. Kiedy się pojawi, opublikujemy je na łamach wlkp24.info.

AKTUALIZACJA – 18.25

Oświadczenie szpitala w Kępnie

W dniu 31.10.2022 r. w czasie porodu siłami natury doszło do urazu okołoporodowego u noworodka. Zaprzeczamy jednak, że doszło do upadku dziecka z dużej wysokości i sugerowaniu, jakoby upadło na podłogę.

Niezwłocznie po zdarzeniu, w trosce o zdrowie noworodka i celem jego diagnostyki, przetransportowano go do oddziału neonatologicznego w Ostrowie Wielkopolskim, z którym jesteśmy w stałym kontakcie. Z uzyskanych informacji wynika, że stan dziecka jest stabilny.

Przepraszamy rodziców noworodka, że tego typu zdarzenie miało miejsce i wierzymy, że sytuacja zakończy się dla nich pomyślnie.

lek. Zbigniew Bera
zastępca dyrektora ds. medycznych
SP ZOZ w Kępnie

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. w ostrowskim szpitalu tutejsi „lekarze” zrobili z mojej wnuczki kalekę dużo nie brakowało a mogła stracić rączkę !!! Teraz ma niedowład dłoni !!! Przeszła kilka operacji w klinice w Poznaniu ale zbyt pózno by naprawić co jej zrobili w szpitalu w ostrowie wlkp . JAK NAJDALEJ OD TYCH „specjalistów” z ostrowskiego szpitala!!!!

  2. Lecz niestety bez tych „specjalistów” obejść się nie sposób. Jesteśmy na nich skazani. 🙁
    Jeżeli ktoś nie ma zaufania, nie powinien u nich szukać pomocy. 🙁

  3. W tym roku w kwietniu 27 Żonę zabrała karetka bo miała bul w okolicy nerki prawej.lezala do 29 kwietnia.Była w 9 miesiącu ciąży z powodu olania pacjenta dziecko urodziło a raczej wydobyli martwe,Żona musiała mieć usuniętą nerkę aby przeżyła.Ja pytam czy ten personel ma serce?uczucia?Ale wierze że odpowiedzą za Śmierć mojej Córki i za zrobienie z Mej Żony kaleki bo sprawa jest w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi choć lekarze Nie mają sobie nic do zarzucenia.Mowia że zrobili wszystko co było możliwe a ja twierdzę że nie zrobili nic ,bo gdyby coś zrobili to zdrowe dziecko by żyło a Żona nie była by w takim stanie jak.jest😞

  4. Kłamią jak zwykle i umywają ręce matka zostanie pozostawia sama sobie to może mieć wpływ na całe życie tego maleństwa amatorzy rzeźnicy to nie pierwszy przypadek w Kępnie

  5. Nie ma jak od razu zwalić winę na matkę i rodzącą ale nie na położną czy położnika personel nie winny ,dziecko rodzi się zdrowe tylko personelowi się omsknie i dziecko kaleką się stanie .powinna dscyplinarnie wylecieć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick