Projekt „Ostrów Wielkopolski – miasto ludzi z pasją” dobiegł końca

1
Zakończył się projekt uczniów III LIceum Ogólnokształcącego w Ostrowie. Ostrów Wielkopolski - miasto ludzi z pasją to projekt społeczny, który miał na celu ukazanie ludzi z wyjątkowymi pasjami oraz zawodami. Wszystko to na 75 urodziny III liceum.

Pierwszy etap projekt zakładał wywiady przeprowadzone z 75 osobami związanymi z Ostrowem Wielkopolskim. Uczniowie sami montowali nagrane rozmowy i zamieszczali je w social mediach. – Zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Niestety, ze względu na ramy czasowe nie miałyśmy już możliwości przeprowadzenia większej liczby wywiadów, nad czym bardzo ubolewamy, ponieważ jest jeszcze kilkanaście osób, z którymi wywiady można by było nagrać i przybliżyć szerszej publiczności. Czujemy niedosyt, ale mamy nadzieję, że ktoś będzie kontynuował nasze dzieło – mówią zgodnie Karolina Nowicka, Monika Olejniczak i Monika Hylińska, autorki projektu.

Drugi etap był podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to działania poprowadzone na rzecz przedszkoli i szkół podstawowych, które miały na celu zainspirowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta do poszukiwania pasji. Kolejną częścią były spotkania organizowane w ostrowskich liceach i technikach. Oprócz zapoznania młodzieży z projektem, jego celami i poszczególnymi etapami, spotkaniom towarzyszył zawsze gość specjalny. Byli to między innymi Artur Magaj, zdobywca najwyższego drzemiącego wulkanu na świecie, Szymon Nowak, aktor i reżyser, czy Jakub Paduch, absolwent prawa, Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zwieńczeniem wszystkich spotkań było otwarte spotkanie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, które miało miejsce w Czytelni Głównej Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego z profesorem Michałem Jarneckim, historykiem i miłośnikiem podróży. We wszystkich spotkaniach uczestniczyło 750 osób. – Najmilej będę wspominała momenty nieuchwycone przez kamerę. Rozmowy, wskazówki i rady życiowe przekazywane przez autorytety naszego miasta. Chciałbym również z tego miejsca podziękować za każde miłe słowo, które do mnie dotarło i dopingowało do dalszej pracy, a zapewniam, że praca nad projektem była naprawdę tytaniczna. Niemożliwym wręcz było pogodzenie obowiązków szkolnych z licznymi wywiadami i spotkaniami. Jestem jednak niezmierne dumna i szczęśliwa, że projekt dobiega końca z tak pozytywnym odzewem ze strony ostrowian – powiedziała kierownik projektu, Monika Hylińska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick